Yatırım yapmaya başla!

Ford 3 Farklı Araç Tipinin Üretildiği İspanya Tesisinde Üretimi Durduruyor!

Ford, kötü giden araç satışları nedeniyle İspanya tesisinde üretim bantlarını durdurdu!
Ford 3 Farklı Araç Tipinin Üretildiği İspanya Tesisinde Üretimi Durduruyor!

Küresel sorunlar otomotiv sektörünü iyice etkilemeye başladı. Ülkeler arasındaki ticari sorunlar, her alana dokunduğu gibi otomobil piyasasında şiddeti biraz daha fazla etkili oldu. ABD ile Çin arasındaki gerginlik durulmamışken, İngiltere’nin AB’den çıkışı da piyasaları etkilemişti.

En sonra Trump, Amerikan arabası sevmeyen Japonlara baskı yaparak, sıkıntılı dakikalar yaşanmıştı. Tesislerinde bantları durdurma haberlerine Ford’ta eklendi. Amerikalı şirket, satışların beklenenin altında seyretmesinden dolayı fabrikayı stop konuma aldıklarını açıkladılar. İşte haberin detayları…

Ford İspanya Almussafes Tesisini 13 Günlüğüne Kapatıyor!

Ford İspanya Almussafes Tesisini 13 Günlüğüne Kapatıyor!2018 Ekim ayının başlarında fabrikanın 3 gün sürüyle kapatıldığını öğrendik. Şirket sözcüsü, kısa süreli durma kararı ardından tesisin 13 gün süreyle üretime ara verileceğini bildirdi. Fabrika da araç üretimi ile beraber motor üretimi de yapılıyor. Valensiya’dan çıkış yapan bu motor üniteleri, Edge SUV‘a yerleştirilmek üzere Kanada’ya gönderiliyor.

Almussafes fabrikasında SUV, MPV ve ticari araç üretimi de yapılmakta. Ford Mondeo, S-Max, Galaxy, Kuga SUV, Tourneo Connect ve Transit Connect kamyonet burada imal ediliyor. Toplamda fabrikada 7500 kişinin çalıştığı söylendi.

Kötü giden işlere dayalı yapılan bu eylemde, araç satışlarının yüksek oranda düştüğü anlaşılıyor. Tedirgin olan piyasalar da insanlar şu an için araç alımlarını erteliyor. Hafta başında Jaguar-Land Rover‘da İngiltere’deki tesislerini üretime durdurmuştu.

Geçici olan bu duraksamalarda şirketlerin geniş çaplı bir zararı olmayacak. 13 günlük süre içerisinde yeniden planlamalar ve stratejiler geliştirilecek. Ford’un hangi pazarlarda zorlandığını öğrenmek istesek de bir bilgi verilmedi. Yeni gelişmeler için takipte kalın…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum