Yatırım yapmaya başla!

Ford’un Dünyadaki İlk Esports Takımı “Fordzilla”

Ford, global olarak yeni oyun takımının kurulduğunu açıkladı. Fordzilla olan oyun dünyası takımı, en ünlü sistemlerde yer alacak.
Ford’un Dünyadaki İlk Esports Takımı “Fordzilla”

Ford, ilginin hızla artan oyun dünyasına girişinin haberini verdi. Esports, ülkemizde henüz yeni olan elektronik online oyun düzenidir. Dünyanın her yerinden online olarak oynanabilen ve ülkeler arası turnuvalar düzenlenen bir sistemdir.

Fiziksel spor müsabakaları yerine kurulan takımlarla da yarışılabilen platform da dememiz mümkün. Aslında Esports’un oyun mu yoksa spor mu olduğu halen daha tartışma konusu. Süper bir hızla büyüyen bu sektöre girdiğini açıklayan Ford, Fordzilla adı altında ekibini oluşturduğunu söyledi. İşte detaylar;

2019 senesinde Esports gelirleri ve izleyici sayısında patlama bekleniyor.

Ford'un İlk Esports Takımı Fordzillaİşi ticari bir fırsat olarak gören Ford, ekibiyle platformdan yararlanmak istiyor. Dearborn, “oyun oynama ve mobilite arasındaki sinerjiler ve gelecekte hepimizin nasıl yaşayacağımızın şeklini şekillendirmelerine nasıl yardım edebileceği yönünden giderek daha fazla ilgi duyuluyor. Bu yüzden Fordzilla’yı piyasaya sürmeye karar verildi.” dedi.

Fordzilla, Avrupa’nın önde gelen dijital oyun fuarı olan Ford’un Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’den de ekip toplayarak Gamescom etkinliğinde başlayacağı aktarıldı.

Her bir milli takımdan gelen yıldız oyuncularla Avrupa takımı kurulacak.

Fordzilla’nın Forza Motosport 7 dahil olmak üzere farklı ünlü oyunlarda yarışacak. Ford’un Avrupa Pazarlama Satış ve Servis Başkanı Roelant Waard, “Bizim Ford Performans araçların birinde gezmeye onları etkileyen, sanal yarış sürücülerin yeni nesil hayal gücünü yakalayan, şimdi know-how almak ve eSports’a dünyaya uygulamak zamanıdır.” dedi.

Ford Avrupa Tasarım Direktörü Amko Leenarts ise Fordzilla ve uygulama için, “Gerçek ve sanal dünyalar arasındaki ayrım bulanık. Oyun artık ana kültürün bir parçası. En iyi oyuncular, gerçek hayatta profesyonel yarış sürücülerine meydan okuyor ve günlük aktivitelerimizin birçoğu, fitness uygulamalarını kullanmaktan ücretsiz bir kahve için sadakat puanları toplamaya kadar gidiyor. Oyun topluluğunun tutkusunu ve uzmanlığını kullanmak, gelecekteki yolculukların nasıl görüneceği konusundaki düşüncemizi geliştirmemize yardımcı olacaktır. Hepimizin bağlı olduğu ve gerçekten heyecanlandığı bir şey.” şeklinde açıklama yaptı.

Özel oyun platformlarında da ismini duyacağımız Ford’un online dünya girişimine akıllıca yapılan bir atılım gözüyle bakabiliriz. Küresel spor pazarının 1.1 milyar dolar gelir etmesi ve 453 milyon izleyicinin de olması, Fordzilla’nın kurulumunda etkili olduğunu düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum