Yatırım yapmaya başla!

Ford’un Çin’deki İlk Elektrikli Aracı Territory 360 Km Menzil Sunuyor!

Ford'un Çinli ortağı ile yaptığı ve markanın pazardaki ilk modeli olacak Territory'nin detayları belli oldu.
Ford’un Çin’deki İlk Elektrikli Aracı Territory 360 Km Menzil Sunuyor!

Ford’un Çin’e yönelik yatırımların ilk meyvesi yılın ikinci yarısında müşterilere sunulmaya başlayacak. Öncesinde geniş pazara gönderimi yapılan Territory, bu sefer tamamı elektrik motor teknolojisiyle kendini gösteriyor. Jiangling Motors ile olan işbirliğinden çıkartılan EV SUV, Yusheng 330 modelinin Ford’laşmış halidir.

Territory’ye verilen bakışlar, Edge’yi hatırlatıyor. Dünyanın en büyük pazarına girişini garantileyen Ford, eş zamanlı olarak dünyadaki çoğu fabrikasını kapatarak tasarruf dönemine geçiş yapmıştı. Faaliyetlerinin artık diğer kısımları için Amerika ve Çin önem arz etmekte. Bakalım Asya’ya gidecek Territory’nin özellikleri nelermiş.

Çinli Territory’nin kendine has duruşları olan parçaları mevcut.

Ford Çin Pazarı İlk Elektrikli Aracı TerritorySUV’un hazırlanışında ızgara kısmı bal peteği desenli olup, üzerinde bakır rengi efektlere sahip. LED düzende yapılan aydınlatmalar güzel dururken, tampon alt bölgesindeki C formlu LED DRL de fena durmuyor. Ford’un Çinli modelininin arka kısmında Porsch’umsu izlere rastlıyoruz. Cayenne’nin önceki neslini andıran stoplar, yine LED düzende ele alınmış. İki bölmeli tampon için de sadece normal diyebiliriz.

İç mekanın verdiği hissiyat dış kısımdan daha iyi.

Gördüğümüz kadarıyla kokpit kullanışlı ve günümüz teknolojilerini barındırmakta. Vites kolunun elmas gibi durması onu benzersiz kılmış. Keza etrafındaki düğme düzeni de modern havayı destekliyor. Öte yandan gösterge paneli 10.25 inç ICE destekli olup, orta bölümünde bir cam içerisine konumlandırılmış 10 inç LCD dokunmatik ekran yer alıyor.

Güvelik konusuna baktığımızda Territory’nin standartlarında; önden çarpışma uyarısı, parka asistanı, kör nokta izleme, şerit değiştirme uyarısı, akıllı uzun far kontrolü ve trafik işareti tanıma gibi güvenlik donanımlarına sahip olacak.

Aracın asıl konusu onun elektrikli olması ve yapacağı menzil! Orta boyutlu SUV’un tam şarjla NEDC standartlarına göre 360 km yapacağı söylendi. Motor gücü bilgileri henüz elimize ulaşmadı. Genetik ikizi Yusheng S330’dan motor bilgileri alınabilir mi diye aklımıza gelse de Çinli dört çeker aracı 1.5L 163 ps‘lik bir motor besliyor.

Sonuç olarak Ford’un ilk elektrikli Asya pazarı aracı Territory, dış karoserinden kokpitine kadar beğenilecek, 4 kişilik bir aileyi rahatlıkla taşıyabilecek kapasitede. Şu anda eksik bilgilerle ön tanıtımı yapılan aracın ilerleyen günlerde nasıl bir motor ve pil gücüyle hareket ettiğini öğrenebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum