Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ford Hisseleri Farkındalık Odaklı Otomobilden Destek Bulmadı

Müşterilerine daha sağlıklı ve konforlu bir sürüş sunmak için geliştirdiği yeni konsept otomobili tanıtan Ford hisseleri, günü satıcılı geçiriyor.
Ford Hisseleri Farkındalık Odaklı Otomobilden Destek Bulmadı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) hisseleri güne zayıf başlayıp kayıp yönlü hareketini devam ettirdi. Saat 15.26’da %1,08 düşüşle 164,40 liradan işlem gören hisseler, gün içinde 162,90’a kadar geriledi.

Ford hisseleri, Pazartesi günü gösterdiği satıcılı seyrin ardından haftalık kaybını genişletti.
Ford Hisseleri %1 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

92.680.334 TL işlem hacmine sahip olan FROTO hisseleri, saat 14.00’te 166,50 ile seansın en yükseğini gördü. Bu seviyeden sonra yön değiştirip düşüşe geçti ve 164 lira üzerinden işlem görmeye başladı.

Şirketin hisseleri haftalık bazda 162,90 – 171,90 arasında seyredip %3,30 oranında, aylık 162,90 – 174,50 arasında seyredip %3,74 oranında değer kaybetti.

Ford hisselerinde Farkındalık Odaklı Konsept Otomobil tanıtımının pozitif etkisi görülmedi. Şirket tarafından yapılan açıklamada; geliştirilen otomobilin kabin havasının temizlenmesi ve hijyenik hale getirilmesi, nabız üzerinde uyarıcı etki sağlayan elektrikli sürücü koltuğu gibi özellikler sunduğu anlatıldı.

Söz konusu otomobilin kullanıcılara; temizliği etkinleştirme, premium filtre, UV-C ışık diyotları, ortam aydınlatması, sürücü koltuğunda dört uyarısı, giyilebilir cihazlar, özel döşeme, adaptif iklim kontrolü, kısa uyku fonksiyonu gibi faydalar sunduğu sıralandı.

Otomobillerin bazı kişiler için sığınak olduğu belirtilen açıklamada, “Giyilebilir teknoloji, sürücünün ve diğer yolcuların nabız ve vücut sıcaklığı verilerini kullanarak ortam sıcaklığının ve sürüş modunun ayarlanmasından acil durumlarda (kalp krizi vs.) otomatik olarak acil durum araması yapma ve aracı güvenli bir şekilde otomatik olarak durdurma imkanı da sunuyor.” denildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu