Yatırım yapmaya başla!

Ford Hisseleri Bank Of America’nın Etkisi ile Yükselişe Geçti

Ford'un hisse senetleri, Bank of America Merrill Lynch'in satın alma pozisyonuna geçmesiyle birlikte yükselişe geçti.
Ford Hisseleri Bank Of America’nın Etkisi ile Yükselişe Geçti

Ford’un hisse senetleri, Bank of America Merrill Lynch’in ‘alıma geç’ güncellemesinden sonra yükselişe geçti. Banka, Ford’un olumlu kar görünümünü, önümüzdeki birkaç yıl içinde güçlü bir yardımcı araç ile kamyon serisi beklentileri ve büyük bir yeniden yapılanma işine girmesinden olumlu etkilendiğini söyledi.

Bankanın otomobil analisti John Murphy, Ford’un zorlu günlerinin ardından daha fazla izlenmeye başlandığına dikkat çekti.

Ford Yakından İzlenmeye BaşlandıŞirketin 2019’un ikinci yarısında sağlam “Araba Savaşları” pozisyonu ile yeniden hızlanacağını vurgulayan Murphy, alım yönünde bir güncelleme yaptıklarını dile getirdi. Bu gelişmelerle birlikte Ford’un hisse senetleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 1,1 oranında artış gösterdi.

Murphy, Ford’daki fiyat hedefini 13 dolardan hisse başına 14 dolara yükseltti ve Perşembe günkü kapanıştan yüzde 37 civarında bir artışa işaret etti. Aynı zamanda hisse başına kazanç tahminlerini 2020 yılı için 1,30 dolara, 2021 yılı için 0,90 dolara yükseltti.

Murphy, şirket bazında yaşanan tüm olumlu gelişmelere bağlı olarak kazançların sürdürülebilir konuma girmeye başladığını söyledi.

Ford Kazançları SürdürülebilirAnalist, “Ford, tüm önemli ABD/Kuzey Amerika pazarındaki olumlu ürün uyumunun ve yeniden yapılanma çabalarının bir araya gelmesiyle kazançlar konusunda daha sürdürülebilir bir çekişe girmeye başladı,” dedi.

Aynı zamanda, “Yıllık Araba Savaşları analizimiz, Ford’un önümüzdeki dört yıl boyunca ABD pazarındaki en taze kadrolardan birine sahip olacağını gösterdiyor. Şirketin binek araç segmentinden çıkma stratejisiyle birlikte, bu ürün uyumu Ford’un Kuzey Amerika işinde pazar payı, ürün karmasına göre fiyatlandırma ve karları için iyi bir gösterge oluşturuyor,” dedi.

Murphy, ABD’deki ekonomik kriz yorumları ve dünyada devam eden ticaret gerginlikleri nedeniyle otomotiv sektöründe sert rüzgarlar estiğini söyledi. Analist, faiz oranları, döviz ve emtia fiyatları konusunda belirsizliğe de vurgu yaptı. Ancak bu sorunların Ford’un iç dönüşünü ve organik gücünü gelecek iki yıldaki vaatlerini telafi etmek için yetersiz olduğunu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum