Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ford GT 66 Heritage’nin Las Vegas’taki Satış Rakamına İnanamayacaksınız!

Ford'un en değerli otomobili GT'nin Heritage 66 sürümlerinden birisi satıldı!
Ford GT 66 Heritage’nin Las Vegas’taki Satış Rakamına İnanamayacaksınız!

Ford GT, 60’larda resmi olarak Ferrari’yi ezen ve günümüzde filme dönüşen bir otomobildir olarak, her zaman yapısı bize şaşırtıcı gelmiştir. Neden olarak birçok şey söylememiz mümkün. GT, sanki bir Ford ürünü değil. Süper spor sınıfında Lamborghini, Ferrari, Porsche gibi temsilcileri bazen toz yutturmasıyla ünlü GT, Henry için bir saygı meşalesi gibi görülüyor.

Las Vegas’taki Barrett-Jackson müzayedesine siyah panter getirilerek, yeni müşterisi arandı. Sahibinin iki yıllık satış amborgosunun bitimi sonrasında açık artırmaya çıkan GT Heritage 66, 1.54 milyon dolara alıcı buldu. Geçenlerde satılan ve yine 2 yıllık satış yasağı kalkan yeşil bir GT’nin de 1.3 milyon dolara satıldığını görmüştük.

Sanırız dünyanın en pahalı ikinci GT satışı bu müzayede de gerçekleşti.

Ocak ayındaki Barrett-Jackson’ın Scottsdale müzayedesinde 2017 GT Heritage Edition 2.5 milyon dolara satıldı. Burada ilk alıcının kazandığı karını konuşsak daha iyi olacak. Bu araç için de geçerli fiyat konusunda, Ford’un GT için istediği rakam 500.000 dolar civarlarındaydı. Yani önceki Heritage Editon 4 katına satılmış oldu.

Öte yandan aynı şekilde siyah Shelby çizgili GT’den de sahibi 2 kat kar etti. Zengin olup bu gibi özel versiyonlarda verilen hakların tam olarak karşılığı bu oluyor. Müzayede parası, harçlar, vergiler vs. masraflar düşüldüğünde 1 milyon dolarlık kazanç söz konusu.

Ayrıca bu ayın ilerleyen günlerinde, Peterson Otomotiv Müzesi’ne fayda sağlamak için toplanan fonlarla Ford GT müzayedesi yapılacak. Orada da milyon dolarlak hava da uçuşacak. Peki neden GT bu kadar değerli. Birincisi dediğimiz gibi Henry Ford’un bu araç üzerindeki hatırası, özel olarak Ar-Ge’si yapılan motoru ve aerodinamik yapısı.

Ford son açıklamada 6 yıllık GT üretiminin 500 adetlik üretimini 1.350 adete çıkardığını duyurdu. 3.5 litre V6 motora sahip spor aracın kalkış süresi 3.1 saniye. Ve son sürati 347 km/h! 656 ps’lik güç ve 745 nm tork ile rakamlar bizce müthiş…Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum