Yatırım yapmaya başla!

Ford Fiesta ST’nin “Performance Edition” Sürümü Sadece İngiltere’ye Gidiyor!

Fiesta'nın ST sürümünün bir üstü olarak Performance Edition hazırlandı ve sadece İngiltere'ye gönderilecek!
Ford Fiesta ST’nin “Performance Edition” Sürümü Sadece İngiltere’ye Gidiyor!

Ford’un İngiltere yatırımlarından bir tanesine Fiesta ST‘de eklendi. 5. sürümünde en hızlı kavrama ulaştırılan Fiesta için olabilecek en özel versiyonu İngilizlere sunulacak. 2018 yeni neslinde duruş biçimi en halinde gösterilirken, stil bakımından tüm model gamının verdiği iyileşmiş hissiyatını verebiliyordu. Sınıfında Yaris GRMN gibi rakiplerine 1.5L Ecoboost‘u ile cevap veren ST, yeni bir Performance sürümüyle taçlandırıldı.

600 adet sınırlı üretime tabi tutulacak Fiesta ST Performance‘nin bazı aksamları Ford performans ekibi gelişmişleriyle değiştirildi. Yol koşullarında, oluşturduğu gücü en iyi yola aktaracak parçalar dışında, bunlarla en iddialı asfalta tutunmalar içinde etkili olmuş. Şık ve spor araba hissiyatını cesurca sunabilen ST Performance’nin bakalım hangi kısımları özelleştirilmiş.

Gelişimin birinci kademesinde özel renklendirmeler bulunuyor.

Yeni Ford ST Performance Performance Edition sadece 3 kapılı olarak 600 kişiye gösterilecek. Tasarımcılar isabetli bir renk tonu tutturmuşlar veya düşünmüşler! Deep Orange‘ye kırmızı, vurgulayıcı ST logo görüntüsü sunumdaki sportifliği vurguluyor. ST’den gelen ön duruş biçimine dokunulmamış.

Ford mühendisleri ikinci aşamada yürüyen aksamla ilgilenmiş.

Yeni Ford ST Performance 600 AdetNormal sürümden farklı olan jantlar, 18 inç 10 kollu ve özel Magnetite boya ile boyanmış. Ayrıca bu kısımdan 7 kg ağırlık tasarrufu elde edilmiş. Virajları hıza orantılı daha keskin alması için özel seri ST’nin yayları Ford Performance coilover süspansiyonlarda değiştirilmiş. Değişime giren bu kısım için sürüş ekibi tarafından Nürburgring pistinde kapsamlı şekilde testleri gerçekleştirilmiş.

Zemin yüksekliği düşürülen ST Performance Edition’un motoru aynı bırakılmış.

Yeni Ford ST Performance MotorGelişmişleri takılan süspansiyonlarla sürüş yüksekliği önde 15 mm arkada 10 mm alçaltılmış. ST sürümde de standart olan Quaife sınırlı kaymalı diferansiyel ve Launch Control ile donatılmış. Kaput altında en iyiyle çalışılarak 1.5L turbo destekli 3 silindirli motordan yine 200 ps alınıyor.

Birkaç teknik değişim ve kilo tasarrufu birşeyleri değiştirmemiş. Fiesta ST Performance’de 0’dan 100 km’ye 6.5 saniye kalkıyor. En yüksek hız ise 232 km/h. İngiltere’ye özel olarak imal edilen bu tek kapılı hot hatchin fiyatı belli değil. Tahmini olarak ST-3 sürümünün üzerine Edition için 3.900 dolar kadar fark alınacağı düşünülüyor. Satışlar İngiltere’de Haziran ayında başlayacak ve teslimatlar Eylül ayında gerçekleştirilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum