Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Amerika’nın Vazgeçilmez Kamyoneti 2019 Ford F-150’ye Üçüncü Nesil Aşısı!

Ford'un onlarca yıldır gururla ve kalitesinden ödün vermeden getirdiği, en çok satan aracı F-150 için çok farklı bir tasarım yorum geldi.
Amerika’nın Vazgeçilmez Kamyoneti 2019 Ford F-150’ye Üçüncü Nesil Aşısı!
Yorum

Ford’un dünyada iddialı ve vazgeçilmez olduğunu gösteren 2 öge var; onlardan birincisi F-150 Pick-up, diğeri ise Mustang. Konumuz şu anda 1947 yılından beri kısaca her şeyi taşıyan F Serisi. Alanında bu kadar uzun vadeli bantlarda olan bir kamyonet türünün olmadığını düşünüyoruz. Günümüz şartlarına yaklaştıkça daha özel versiyonlarla desteklenen F’ler, Ford’a kazandırdığı yaklaşık 41 milyar dolarla aracı Nike ve Coco Cola’dan daha değerli kılıyor.

Modelin yedinci neslinde gelen F-150 için bir tasarımcı olayın çok farklı tarafından yola çıkarak çizim gerçekleştirmiş. Parça biçimlerine bakıldığını farklı yüzyıllardan gelen hissiyatlar olduğunu anlayabiliyorsunuz. Carscoops‘tan gelen resimde bakalım sanatçı ne anlatmak istemiş?

F-150’nin güncel yüzünün son derece modern çizgilerle bezendirilerek, kendinizi aracınızda daha iyi hissettirecek duruşlar verilmişti.

Sağlam karakterini dışında da kendini belli eden F-150’nin kesinlikle en seksi kamyonet olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yenilemede özgün ve tarz duran farları ile devasa FORD ibareli ızgarasını görebileceğiniz başka bir araç yok.

Gelen bu yeni tasarım 1956 ile 1969 arasında üretimde olan F Serisi’nden ilham alınarak yapılmış. Belki şimdiki yapısı üzerine çizilse de yenisi daha geniş bir izlenim veriyor. Düşünülmüş F parça stilinde girinti ve çıkıntılarla efektler yapılmış.

Son kasayı 50’li dönemlere geçirme çalışmasında farlar LED’li şekilde 2019 model yılının uzağında duruyor. Kabartmalı duran Ford yazı logosunun etrafı oyuklardan oluşan bir ızgara üzerine sabitlenmiş.

3. nesil kamyonun üzerine daha fazla vurgu yapmak adına kaputunda kontrast renkli hava giriş kapağı yapılmış. Tampon, modernize hareketi hissettirmek için krom detayıyla ele alınmış.

F-150’nin yan kısmına doğru gözlerimizi kaydırdığımızda düz bir tavan çizgisi görüyoruz. Ayrıca alçak tasarlanan tavan ve dar cam formu, sportif havayı desteklemiş. Geniş çamurluk kemeleri ve altına koyulan arazi lastikleri, taşımacılıktan çok arazi sporlarına yönelik olduğunu söylüyor. Tasarımcının F’in 1956’daki halini 2019’u ile harmanlaması fena olmamış!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu