Yatırım yapmaya başla!

Ford, F-150 Pick-up’ını 2020 Yılında Elektriklendiriyor!

Ford, ABD'nin en çok satan sportif kamyoneti F-150'ye hibrit desteği getiriyor.
Ford, F-150 Pick-up’ını 2020 Yılında Elektriklendiriyor!

Ford, yatırımlarını çoğalttığı elektrikli araç sınıflarına kamyoneti F-150‘yi de katıyor. 2017 ve 2018 yılları Ford’un teknoloji yatırımı seneleri oldu. ABD’li marka trafik sıkışıklığı için adaptif cruise control sistemini geliştirdiği sıralarda, iş yapmayan araçlarını da üretimden çekmişti.

Ford’un hibrit atağı piyasa öncülüğüyle birlikte, pazarlardaki payının artıracağı söyleniyor. Devasa kamyonun benzin motorunun yanına gelecek bir elektik desteği emisyon, yakıt ve performans yüzdelerini etkileyeceği açıklandı. İşte haberin detayları…

Ford’un hibrit destekli kamyonet gelişimi, kendi pazarında liderlik farkını daha da açabilir.

Hibrit ve plug-in hibrit motor teknolojilerinde epeyce yol kateden Ford, F-150 ile başlatacağı Electric Truck projesinin öncülerinden olacak. En yakın rakibi Toyota’da aynı amaca yönelik bir çıkış yapabilir. Amerika’nın en çok satan kamyoneti F-150, 2018 yılı içerisinde 909.000 adet satılmış.

Markası, F-150’nin elektrik motoruna dair fazla bir açıklama yapmadı. Elektrik desteğinin 2020 yılında yenilenmiş haliyle geleceği söyleniyor. Şirket %90’lık bir orada F-150’nin elektrik destekli geleceğini söylüyor.

ABD pazarında GM ile Ford, elektrikli kamyonet sınıfında çok sıkı yarışacaklar.

GM cephesinden henüz buna dair bir bilgi gelmese de hali hazırda RAM 1500’de eTorque motor, hafif hibrit teknolojisini sunuyor. Acaba Ford bir sürprizle tamamı elektrikli bir döneme geçer mi? Bu soruyu sormamızdaki neden ise taşımacılık sektörüne yönelik farklı şirketlerin araçlarının full elektrikli olarak sunulacak olması.

Şık tasarımıyla gelen Rivian R1T‘in ciddi tavırlarına karşı, Tesla’da yüksek tork üreten kendi kamyonetini yapmaya hazırlanıyor. Gelecek seneye kadar bir şeylerin değişeceğini düşünüyoruz.

F-150 hibrit destekli gelse bile sürüş dinamiklerinde yoğun değişimleri hemen farkedilecektir. En başta yakıt sarfiyatı düşük seyredecek. Ardından emisyon değerleri daha aşağı çekilip, F-150’nin anlık tork ihtiyacı elektrikli motordan karşılanarak daha ivmeli sürüşler sunacak.

Ford’un yakışıklı kamyonu F-150’den gelen detaylar şimdilik bu kadar. Farrklı ayrıntılar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum