Yatırım yapmaya başla!

Ford Explorer’ın Araç İçerisindeki “El Kesiği” Sorunu Binlerce Aracı Geri Çektiriyor!

Ford, ciddi kalite sorunları nedeniyle araçlarını geri çağırırken, bu yüzden bayiler satacak araba bulamadıklarını bildirmişler.
Ford Explorer’ın Araç İçerisindeki “El Kesiği” Sorunu Binlerce Aracı Geri Çektiriyor!

Ford’un bu ay içerisinde yayınladığı araç geri çağırmanın boyutu yaklaşık 4.5 milyon adete geldi. Dört maddelik güvenlik sorunu ile Eylül ayında yayınlanan raporların ardından Amerikalı marka 3.5 milyonluk devasa geri çağırma operasyonunun düğmesine basmıştı.

Marka adına gelen son şikayetin konusu biraz ilginç geldi. Kokpit içerisinde insanların elleri kesilebiliyor! Genel sebep olarak koltuk pozisyonlarında bir yanlışlık olduğu söylendi. Artı, belirlenemeyen bir düzeltme için Explorer ve Lincoln Aviator modelleri Chicago’dan Michigan tesisleri için yola çıkarılmış. İşte detaylar;

Explorer’ın sorunu, koltukla ile orta konsol arasına bir şeyinizi düşürdüğünüzde başlıyor.

Hepimiz bir eşyamızı koltukla konsol arasına düşürüp, zorla onu almaya çalışmışızdır. 2017 model yılına ait Explorer’larda sürücü veya yolcu, düşürdüğü cismi ara kısımdan alırken ellerinin kesildiği rapor edilmiş.

Sebebi olarak Ford’un koltuk kenarlarını çok keskin yapması. Şikayet olarak 311 yaralanma raporu alınmış. O yüzden 13 Şubat 2016 ve 25 Ekim 2017 arasında Chicago tesislerinde üretilen elektik koltuklu Explorer SUV’ların hepsi düzeltilmek üzere servislere davet edilmiş.

Koltuk sorunu için 300 bini geçen bir rakamda Expolorer’ın servislere gelmesi bekleniyor.

Güvenlik kampanyası Kanada ve Meksika’yı da kapsıyor. Amerika’da 338.332, Kanada’da 311.907 ve Meksika’da 3.045 adet aracın olduğu düşünülüyor.

Ford, “Etkilenen araçlarda elektrikli koltuklarla donatılmış ve keskin kenarlı koltuk çerçevelerine sahip olabilir. Müşteriler, elektrikli ön koltuk ile orta konsol arasında uzanırken, yaralanma riskini ortaya çıkarırken keskin kenarlarla temas edebilir” dedi.

ABD’li marka servislere gelene kadar koltukla konsol arasına ellerin sokulmaması ve mümkün olduğunca o bölgeyle temas etmemelerini söyledi. NHTSA’ya göre Ford’un 14 Ekim’de düzeltme için araç sahiplerini çağırması bekleniyor.

Düzeltme, elektrikli koltuk çevresinin iç tarafındaki açık kenara ve tırnağa floklu bant takılacak denildi. Aldığımız diğer bir haber ise Ford’un yüzlerce aracının Chicago’dan Michagen tesisine transfer edildiği aktarıldı.

Yorumculara göre SUV sınıfının ani patlaması ve şirketlerin aceleci davranışları ciddi kalite sorunlarını da peşinden getirdiğini söylüyor. Ayrıca bu Ford yetkilisi de kabul etti. Marka sözcüsü Jennifer Flake, “Üretimde olan ve yeni platformlara sahip araçların üretim bandında iken yenilenmesi, standart bir endüstri uygulamasıdır.” dedi.

Farklı markalardan da geri çağırma veya düzeltme duyuyor olsak da bizim tespitimiz Ford’un aşırı derecede kalite sorunu yaşadığı! Zira bunun en büyük ispatı ortalama 2 hafta içerisinde milyonlarca aracını geri çağırmasıdır. Diğer bir iddia ise bayiler, araçların kalite sorunu yüzünden üretimdeki aksamalara dayalı model satamaması. Ford ve Lincoln bayileri araç bulmakta zorluk çekildiğini, satışların belirli bir süre durdurulduğunu açıklamışlar…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum