Yatırım yapmaya başla!

Ford Mustang Mach-E için Elon Musk’tan Eleştiri Gecikmedi!

Elon Musk, Ford'un tanıtımını yaptığı EV Mustang Mach-E için sosyal medya hesabından görüşlerini bildirdi.
Ford Mustang Mach-E için Elon Musk’tan Eleştiri Gecikmedi!

Dünyada kim elektrikli bir model çıkartırsa, mutlaka bir kere de olsa Elon Musk’ın eleştirisine maruz kalır. Eleştiride de en haklı konumdaki isim yine Musk! Elektrikli premium sedan, kompakt sedan ve SUV’ları ortaya çıkartan Tesla, şu anda diğer markaların kılavuzu oldu. En hızlı spor araba, taşımacılık için gelecek Semi Truck ve kompakt Model Y de filoya katılacak yeni araçlar.

Ford’un Mustang tabanlı elektrikli SUV modeli Mach-E’nin yüzü ortaya çıkartıldı ve beklediğimizden daha iyi geldi. Gelir gelmez de Meksika olan üretim yeri ile ilgili bazı sıkıntıların yaşanacağı söylendi. Ancak yine de Porsche’yi dalga geçerek eleştiren Elon Musk’un Mach-E için ne diyeceği merak ediliyordu. Cevabı da gecikmedi!

Elon Musk vatandaşı olan Ford için oldukça iyi yorumlar yaptı.

Sosyal medya hesabından yazan Musk, “Mach-E için sizi tebrik ediyorum. Elektrikli araçlar geleceğimizi oluşturuyor. Ford’un elektrikli araçlar üzerindeki atılımı heyecanlı ve diğer otomobil üreticilerine örnek olacak cinsten” dedi.

Ford’un da bu güzel yaklaşımı için Elon Musk’a, “Teşekkürler Elon. Söylediklerine kesinlikle katılıyoruz. Şarj istasyonunda görüşürüz” diyerek rekabetçiliğinde sinyalleri verilmiş oldu.

Mustang Mach-E, yapısı ve aldığı özellikler doğrultusunda, Tesla’nın üretiminde daha acele etmesi gereken Model Y’nin başlıca rakibi oluyor. Bazıları Ford’un Tesla’dan çok fazla kopya çektiğini söylüyor.

Şu var ki Ford’un 2017 yılında elektrikli araçlar üzerinde yapılacak bilimsel çalışmalar için kurduğu Edison takımı çok iyi işler başarmış. Jim Hackett liderliğinde kurulan takım, ilk ürününü insanları en fazla etkisi altına alacak Mustang ile sergiledi.

Birkaç seneye kadar rakipsiz duran Tesla yönlendirici olsa da bir süre sonra başkaları tarafından geçilebileceğini bizlere hissettiriyor.

Mach-E ile Model Y kapışmasında fiyat oranları tercihleri değiştirebilir.

Burada insanların neye önem verdiği önemli. İyi bir teknoloji olsun, kaliteli olsun ve pahalı olabilir diyenlerle her şey güzel olsun ama daha ucuz olun diyenler de çıkacaktır. Model Y, giriş seviyesinde 5.5 saniyede kalkış yapabilecek, 480 km’ye yakın menzili olacak ve markası bu aracını 48.000 dolara satacak.

Mustang Mach-E’ye baktığımızda aynı özellikleri Premium versiyonla 50.600 dolara satacak. Sonrasında müşteriler Model Y’nin menzilini yakalamak için 98,8 kWh’lık pil paketini işaretlemeleri gerekecek. Muhtemelen kalkışı da Model Y’den biraz daha az olacak. Tercih kısmında tasarım derseniz Mach-E, donanım ve ekonomi derseniz de kesinlikle Model Y deriz! Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum