Yatırım yapmaya başla!

Ford, Dört Maddelik Güvenlik Sorunu Nedeniyle 665.000 Aracını Geri Çağırıyor!

Ford, farklı bölgeleri kapsayan ancak en çok Kuzey Amerika'yı ilgilendiren 4 maddeli servislere geri gel çağrısını başlattı.
Ford, Dört Maddelik Güvenlik Sorunu Nedeniyle 665.000 Aracını Geri Çağırıyor!

Alman Porsche’nin Panamera’lara geri gelin çağrısı sonrasında Ford tarafında büyük bir servis daveti açıldı. Yoğunluğu Kuzey Amerika’yı kapsayan duyuru içerisinde araçlarda çıkan ve çıkabilecek 4 farklı hatadan söz edildi. Her türlü aksaklığın çok önemli olarak algılanması gerek. Zira geçtiğimiz senelerde Mondeo modelinde çıkan hatadan dolayı trafik kazası yaşanmıştı.

Toplamda 665.000 aracı kapsayacak servis çağrısı 2 farklı ülkede de daha geçerli olacak. Kanada ve Meksika‘ya giden modellerde tespit edilen sorunlardan ilki araç koltukları olduğu söylendi. İşte detaylar;

Ford, araçlarının koltuklarını yanlış monte etmiş.

Koltukların bağlantı mekanizmalarında tespit edilen hata durumu 2018-2020 F-150, 2019-2020 F-Serisi Super Duty, 2018-2020 Explorer, 2020 Expedition ve 2020 Lincoln Aviator araçlarının olduğu yazıldı. Ve bu yüzden bir kazanında da yaşandığı rapor edilmiş.

ABD federal bölgelerde 483.325, Kanada’da 58.712 ve Meksika’da 8.149 aracın koltuğunda bozukluk tespit edilmiş.

Ford’un ikinci çağrısı 2013-2016 Fusion, Lincoln MKZ, 2015-2016 Edge ve 2016 Lincoln MKX’de bulunan, yüksek korozyon ortamından etkilenerek araç direksiyon hidroliklerinde his kaybı yaşandığı söylendi. Ne kadar tehlikeli bir durum diye sorulduğunda; araçların bir anda hidrolik sistemi kapanabilir ve sürücüler kontrollerini sağlamaları için biraz zorlanabilecekleri aktarıldı.

Düzeltme için ABD ile federal bölgelerden 90.646 ve Kadana’dan 8.134 aracı ilgilendiriyor. Direksiyonun dişlileri ve motora bağlı olan cıvataların değiştirileceği, eğer ki bunlar kırılmış ve kaybolmuşsa da ücretsiz olarak değiştirileceği söylendi.

Üçüncü Ford hatası ABD’deki 2019 model Fiesta‘ları ilgilendiriyor. 2.624 adet Fiesta’da çıkan fren arızasında %50 araç etkilenecek. Diğer kısım henüz bayilerde satılmayı bekliyor. Kompakt 5 kapılının ön fren düzeneğinde kaliperlerin conta kısmı ile ilgili sorunu olduğu, bunun sonucu olarak frenlemede zayıflıklar yaşanacağı söylendi.

Artı olarak mekanizmanın tümünde aşırı bir ısınma durumu olabilir. Ford tarafından hata, fren hidroliğinin, kaliperlerin ve hatlarının değiştirilerek çözüme ulaşacağı bildirildi.

Dördüncü hata; Kanada’nın New Brunswick, Newfoundland, Labrador, Nova Scotia, Ontario, Prince Edward Island ve Quebec illerine satıldığı tespit edilen 2012-2013 Fiesta’ların DRL kaybının olduğu söylendi. Sebebi ise akü bağlantı kutusu rölesinde veya sigortada oluşan korozyona bağlı olarak belirlenmiş. Araç mağdurlarının Fiesta’ları servislere giderek kutuları temizlenecek ve kapağa yeni köpük contalar takacakları bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum