Yatırım yapmaya başla!

Ford Çin’deki İşini Kurtarmak için Sektörün Kıdemli Bir İsmini CEO Yaptı!

Ford, dünyanın en büyük otomobil pazarındaki etrafı kuşatılmış işini kurtarmak için yeni bir üst düzey yöneticiyle anlaştı. Detaylar haberimizde;
Ford Çin’deki İşini Kurtarmak için Sektörün Kıdemli Bir İsmini CEO Yaptı!

Ford bugün yaptığı açıklamada, son aylarda satışın düştüğü Çin’deki faaliyetleri yürütmek için endüstrinin kıdemli isimlerinden Anning Chen’i işe aldığını duyurdu. Zira pozisyon, Çin CEO’su yıl başında aniden görevinden ayrıldığından bu yana boştu ve ülkedeki durum şirket için endişe vericiydi.

Daha önce Çin hükümetine ait bir şirket olan Chery Automobile’ın CEO’su ve İngiliz otomobil üreticisinin ortak girişimi Chery Jaguar Land Rover’ın yönetim kurulu başkanı olan Anning Chen’in sektördeki 25 yıllık kariyeri boyunca Ford’da da çalıştığı kaydedildi.

Sonuçta Ford Çin’de zorlu bir sürece katlandığı biliniyordu ki Eylül ayında şirketin ülkedeki satışları bir önceki yıla kıyasla yüzde 40 seviyesinde düşmüştü.

Ford Çin Satışları Düştü Yılın ilk üç çeyreğinde, Ford’un Çin’deki toplam satışları neredeyse 3’te 1 oranında azalmıştı. İşte bu nedenle de otomobil devinin ülkedeki faaliyetlerini harekete geçirmesi gerekiyordu. Konuyla ilgili açıklama yapan Sino Auto Insights’ın kurucusu Tu Le de Ford’un Çin’i hiçbir zaman “tamam mı devam mı” pazarı olarak görmediğini söyledi.

Öte yandan Ford’un dünyanın ikinci en büyük ekonomisindeki sorunlarından bir tanesinin Çin’deki araç dizisinin eskiliği ve sürücülerin ilgisini kaybetmesi olarak belirtildi.

Ford Çin’deki İşini Kurtarmak için Sektörün Kıdemli Bir İsmini CEO Yaptı!Keza Ford bir yıldan fazla süredir Çin pazarında yeni bir model sunmamıştı ve analistlere göre gelecek yılın ortasına kadar da bunu yapmayacaktı. İlaveten, çoğu yabancı otomobil üreticisi gibi Ford’un Çin satışlarının aslan payı da yerel bir şirketle ortak girişimden geçiyordu. Ford CEO’su Jim Hackett da Çarşamba günkü açıklamasında; “Çin’deki başarı, küresel işimizi uzun vadede yeniden konumlandırdığımız için kritik öneme sahiptir” dedi.

Şirket bunların yanında Ford’un Çin operasyonlarının, Asya-Pasifik bölgesine değil direkt olarak Ford’un Michigan’daki genel merkezine rapor veren bağımsız bir iş olacağını kaydetti.

Ford  Hayatta Kalmak için Çin Üretimini Artırmalı Bunun piyasaya daha fazla odaklanma, daha hızlı karar alma ve şirket içinde Çin liderliğini artırma sağlayacağı bilgileri de verildi. Ford’un yıllardır Çin’de geniş bir yavaşlama ile uğraşmak durumunda kaldığı, pazarın Batı otomobil üreticileri için büyük bir büyüme kaynağı olduğu vurgulandı.

Örneğin Çin, General Motors ve Volkswagen gibi bazı önde gelen markalar için en büyük pazarken Ford’un işininse küçük bir bölümünü oluşturuyordu. Geçen sene firmanın küresel satışlarının beşte birinden azı Çin’den gelmişti. Analist Le de Çin pazarında daha büyük bir yer almak için Ford’un üretimini artırması gerektiğini savunarak; “Ford’un hayatta kalması onun Çin işini büyütmesine ve genişletmesine bağlı” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum