Yatırım yapmaya başla!

Ford, Çinlilerin Sevmediği Bir Şeyi Araçlarından Kaldırıyor!

Ford, uzun araştırmalar sonucunca aldığı patentin nedeni şaşırtıcı!
Ford, Çinlilerin Sevmediği Bir Şeyi Araçlarından Kaldırıyor!

Otomobil şirketlerinin müşterileri için düşündüğü stratejik kararların büyük bir kısmı mantıklı olduğu gibi mantıksız da olabiliyor. Sonucunda bizler ne istiyorsak, analiz ediliyor ve ürünler sunuluyor. Eğer ki kendi alanınızda hep bir adım önde olacak yenilikler sunarsanız kazanırsınız. Araç teknolojilerinde ağırlıklı olarak kendini iyi ispatlarsanız bir döneme kadar iyi paralar kazanabilirsiniz. Mesela Tesla’nın tamamı elektrikli araçlarda lider olması gibi.

İstek ve arzular kişiye göre değişebileceği gibi genelde olabilir. Ford’un Çin için aldığı karar, araç kokuları ile ilgili. Detroit Free Press raporlarına bakılırsa, Amerikan araçlar Uzak Doğu’ya kokusuz gidecek!

Dünya geneli bir anket yapılsa, insanların en az %65’i yeni araç kokusunu seviyordur.

Çinlililer pek çok şeyi bizle ortak sevselerde araç kokusunda ayrılıyorlar. Kokpit içerisindeki sıfır araç kokusu sanırız bazı hormonların aktif olmasını sağlıyor. Dakikalarca araç içerisinde oturup, gündelik yaşantımızda kokunun hiç gitmemesini isteriz.

2018 JD Power Cahina İnital Quality Çalıması‘na göre Çin’deki sürücülerin %10‘undan fazlası yeni otomobil kokusu hakkında şikayette bulundu. Peki neden şimdi? Öyleki insanlar bunu bir arabanın aşırı yakıt tüketiminden bile daha çok dert ediyorlar.

Mantık olarak bakıldığında yakıt tüketimi ruhsal olurken araç kokusu bedensel yorgunluklar yapacaktır. Denilenlere göre insanları rahatsız eden bu durum “pazardaki en büyük endüstri problemi” olmaya devam ettiği söylendi.

Bu sorun için Ford, bazı patent başvuruları yaptı.

Ford yakın zamanda araçlardan özel bir koku giderme yöntemi için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ile birlikte patent başvurusu yapmış.

Amerikalı şirket, otomobilin deri, plastik ve vinil kaplamalarda kullanılan kimyasal bileşenler yıllardır süre gelen bilindik bir kokuyu açığa çıkardığını söylüyor.

Debbie Mielewski, alınan patentin yıllar boyunca süren bir araştırma ve tespitin sonucu olduğunu söyledi. Konu hakkında sizin görüş ve düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum