Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Dört Kapılı Aşırı Pahalı Ford Bronco SUV Modifiyesi!

Maxlider Brothers Customs'un Ford Bronco SUV modifiyesi uzun yıllarca konuşulacak cinsten. İşte ikonik 4x4'ün pürüsüz yenilenişi...
Dünyanın İlk Dört Kapılı Aşırı Pahalı Ford Bronco SUV Modifiyesi!

Bronco, 1965 yılında tanıtılan ve Ford’un F-100 – F150’lerine dayatılan modelidir. Amerikan şirketi 1996 yılında beşinci jenerasyonda üretimini durduğu SUV’un 2020 yılında yeniden çıkarılması kararını almıştı. Yeni, olabilecek karoserine karşı da sizlere birkaç görselde detayları göstermiştik. Bronco’dan biraz bahsettikten sonra şimdi de eski tipinin nasıl sıfırlaştırıldığına bakalım.

Maxlider Brothers Customs tarafından projelendirilen Bronco, bildiğimizin çok dışında modifiye edilmiş. Biraz orijinalliğinden uzaklaştırılmış olunsa da ortaya eşi benzeri olmayan bir yapı çıkartılmış.

En başından beri karakteri off roada yönelik olan Bronco’nun daha havadarı imal edilmiş.

Mavi rengiyle karşımıza çıkan Ford’un “old SUV”unun belli bir yere kadar klasik yapısı bozulmamış. Far ve ızgara, metal alaşımlarıyla sizleri rahatça 60’lı yıllara götürebiliyor.

Brothers Customs çalışmasında anormal bir şey var ve sizde farketmişsinizdir.

Bronco hiç bir zaman dört kapılı olarak çıkmadı. Belki “Baby Bronco”da bir şeyler değişebilir. Üstten silecekli modelimizin havadar yapısına iki kapı daha ilave edilmiş.

Orijinaline dayalı bu spesifik çalışmada kupa kısmı, şasi çalışması sonucunda 58 cm hava kaldırılmış. Aşağı kısımlarda aracı destekleyici çamur tip arazi lastikleri yerleştirilmiş.

Custom şirketi kafes ve kokpit kısmı için de retro dokunuşlardan vazgeçmemiş.

Ford SUV’un üst kısmına devrilme durumunda güvenliği sağlayacak bir demir kafes kaynaklamış. 6 yolcunun en azından vücutlarında ağır hasar almaları engellenmiş olacak. Kokpit, kemik ve büyük çaplı direksiyonuyla hareketlendirilmiş. Onda bile orijinalliğe sadık kalınmış. Koltuklar kiremit rengi deriyle kaplanmış.

Gösterge paneli çevresi gövde renginde ve kadranların komplesi yenilenmiş. Kimse bir şey demese dahi görüntülerden verilen emek görülebiliyor.

Mavi retro Bronco’ya uçuş modunda bir motor yerleştirilmiş.

Kaputu kaldırdığınızda altında Roush SuperCharged Coyote 5.0L V8 motoru göreceksiniz. 5 kelimeyle ismi söylenen motor 670 ps güç barındırıyor. Şanzıman kısmında modern çağdan gidilerek 6 ileri overdrive vitesle aktarımlar yapılıyor.

Proje için çok sayıda insanla beraber 4.000 saat vakit harcanmış.

Söylenen saati 5.5 ay veya 166 gün olarak da diyebiliriz. Sevgili okurlarımız Maxlider Brothers Customs’a giderek, “eliniz cebinizde bu arabanın size ait olmasını gerektiğini” söylediniz. Elbette kimse size itiraz etmeyecek ancak 250.000 dolar vermeniz karşılığında.

İşte Yukon Gear & Axle, Currie Industries, EPAS, Centech, MPT Custom Tunes, Wildhorses 4 × 4, Fox Racing Shox gibi şirketlerinde ürünleriyle dahil olduğu proje haklı olarak böyle bir yüksek fiyat içermesi gerektiriyordu. Aşağıda vereceğimiz yapım videolarını izledik ve hak verdik. Eminiz sizde bizle aynı düşüncede olacaksınız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum