Yatırım yapmaya başla!

Ford, Brezilya ve Arjantin Fabrikalarını Kapatıyor!

Ford, Fransa ve İspanya'dan sonra şimdi de Brezilya ve Arjantin tesislerinde operasyona başlıyor!
Ford, Brezilya ve Arjantin Fabrikalarını Kapatıyor!

Çoğu kez dünya otomotivinin yeniden şekillendiğinden ve önemli değişikliğe gittiğinden bahsetmiştik. İstenmeyen ve hesaplanamayan bazı durumlardan dolayı işler bir anda tersine gidebilirmuş. Ford da sunduğu planlar içerisinde çift yönlü nedenlerden dolayı yeni stratejik yöntem arayışına giriyor. En son Fransa’dan çekilme kararı alan Amerikalı şirket, Güney Amerika için de planlarını söyledi.

Aldığı kararlarda farklı nedenler sunan Ford, araç tesislerinin üretim mantıklarını da değiştiriyor. Otomobil, kamyon ve birtakım iş kollarını kapatarak, kar amaçlı girişimlerde bulunuyor. İşte haberin detayları…

Kıta hedefli dönüşümler, Brezilya ve Arjantin’e yansıyacak.

2019 yılı içerisinde Ford, Brezilya’daki São Bernardo tesislerinde üretimi durduracağını doğruladı. Bunun anlamıda şirketin Güney Amerika’da kamyon işinden çıkıyor olması. Kapatılması planlanan tesiste F-350, F-4000 ve Cargo serisini satmayı bırakacağı anlamına geliyor. Garip tarafı ise aynı tesis içerisinde Fiesta modeli de üretiliyor.

İkinci olarak Arjantin için de bir fabrika kapatma söz konusu.

Güney Amerika’daki ikinci tesisinde ise Focus’lar imal ediliyor. Kuzey Amerika’daki planlarına benzer bir şekilde Ford, Güney Amerika portföylerini, “tüketiciler arasında popülerlik kazanmakta olan SUV modeller” ile elini güçlendireceklerini düşünüyorlar. Genel olarak Truck segmentli araçlar konusunda yaptığı atılımlarda VW ile olan ittifakları vardı. O yüzden yapılacak ataklar belli bir güvenceye dayanıyor düşüncesindeyiz.

Ford, işçiler için çözüm yolu aramış.

São Bernardo do Campo tesisi için kapatma kararının bir dirençle karşılaşacağı ön görülüyor. O yüzden 2.782 çalışanı kurtarma yolunda bir plan yapılmış. Ancak Ford, “karlılık için bir yol yok” diyerek fikirleri red edmiş . Ford’un Güney Amerika başkanı Lyle Watters, “Bu eylemin São Bernardo’daki çalışanlarımız üzerinde önemli bir etkisi olacağını biliyoruz ve sonraki adımlarda tüm paydaşlarımızla birlikte çalışacağız.” dedi.

Alınan iki büyük tesisteki üretim sonlandırılmasının sonuçları henüz bilinmiyor. Ülkelerden hızlı bir şekilde çekilen Ford, Amerika topraklarına yerleşiyor. Dolayısıyla da insanların aklına küresel ekonomik savaşların etkilerinin böyle olduğunu getiriyor. Şimdilik detaylar bunlar. Farklı gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum