Yatırım yapmaya başla!

Ford, GM’nin Eskiden Kullandığı Bir İsim için Paten Başvurusunda Bulundu!

Ford'un Bronco SUV modeli için olduğu düşünülen bir versiyon isminin GM tarafından kullandığı anlaşıldı.
Ford, GM’nin Eskiden Kullandığı Bir İsim için Paten Başvurusunda Bulundu!

Ford, geçtiğimiz günlerde bir patent başvurusu yapmış ve bu bazılarının dikkatini çekmiş. United States Patent and Trademark Office’ye yapılan başvuruda, Ford’un “Black Diamond” ismini almak istediği aktarıldı. Bazı isimler sadece otomotiv alanında sınırlı olmadan, farklı türden ticari kuruluşlar arasında çok değerlidir. Veya bir süre öyle kaldıktan sonra bir anlam ifade de etmeyebilir. Bizce bir model veya versiyonun isim vurgusu da aracın dikkat çekilmesi için önemli stratejidir.

Patentin içerisinde Ford’un Black Diamond için “motorlu kara taşıtı, binek otomobiller, pick-up modeller, spor hizmet araçları (SUV)” gibi eklemeler yapıldığı söylendi. Sonradan anlaşılan ise bu ismi daha önce GM’nin kullanmış olması. İşte detaylar…

Ford’un öncesinde GM’nin kullandığı Black Diamond’u fark etmeme gibi bir durumunun olmadığını düşünüyoruz.

GM’nin Chevrolet Avalance için 2013 yılında çıkardığı bir versiyonun ismine Black Diamond verilmiş. Logosunda üç adet zirvesi karlı kaplı dağı gösteren bir rozeti de şu anda sizde görüyorsunuz.

Ford’un Chevrolet gibi kullanacağını fark edersek, tahminlerimize göre Black Diamond’u yaklaşmakta olan Bronco’nın özel versiyonu için kullanabilir. Bunu ihtimal olarak köşeye koyarsak ismin, F-150’nin siyah, vahşi bir türünü temsil etmesi de mümkün.

Yine de Ford’un bilerek neden GM’nin kullandığı bir şeye yöneldiği bir soru işareti kalıyor. Black Diamond yerine Dark Diamond yapsa en azından baştan yeni olan bir versiyon ismiyle daha iyi olabilirdi.

Şu an isimden çok bunun hangi araca verileceği merak ediliyor. Yine de Bronco’ya yakın duruyor. F-150’ye dikkat çekici ismi öncesinden de verebilirdi. Keza Raptor hepsini kapatıyor. Bu aralar Ford, geçmişten getirdiği Bronco aracına patent almakla meşguldü.

Yine United States Patent and Trademark Office’e yapılan bir baş vuruda Bronco’nun Jeep Wrangler’in çıkarılabilir kapılarını örnek alan bir dizi parça konusunu işlemiştik. Ek bilgi olarak verecek olursak; Ford zaten kargo aksesuarları için Yakima ile Bronco’ya çok sayıda özel parça geliştiriyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum