Yatırım yapmaya başla!

Ford Binlerce Transit Modelini Servislere Geri Çağırıyor!

Ford binlerce aracı için servislere geri dönüş çağrısı yaptı. 3 ülkeyi ilgilendiren bu çağrıda, rakamlar oldukça yüksek. Ağırlıklı olarak Transit modelleri kapsayan bu haberin detayları sizlerle…
Ford Binlerce Transit Modelini Servislere Geri Çağırıyor!

Sallantılı dönem geçiren otomotiv şirketlerine bir yenisi eklendi. Amerikalı Ford’un bazı modellerinin bantlardan hatalı olarak çıktığının tespit edilmesi üzerine büyük harekat başlatıldı. Koreli firma Hyundai’nin 600 bin aracını geri çağırmasından sonra Ford’un araç toplatma çağrısı, dünyada şok etkisi yarattı.

Hyundai’nin geri çağırma operasyonunun büyük çoğunluğunu, lüks segment araçlar oluşturuyordu. Elektronik el freni hatasına dayalı olan bu sorun, şirketin başına büyük maliyetler çıkartmıştı. Ford gibi güvenilir bir firmadan da gelen toplatma kararıyla birlikte otomotiv sektöründe neler olup bittiği merak edilmeye başlandı.

Seri üretim araçlarında yapılan ufak ihmaller veya kar amaçlı düşünceler, görüyoruz ki daha büyük zararlara yol açıyor. Ford, toplatma nedeni hakkında bir açıklama yapmasa da sadece teknik sorunlardan kaynaklı ve “Transit” modellerinde olduğunu bildirdi. İşte haberin detayları…

Ford 400 Bin Aracını Tamir için Servislere Çağırıyor

Ford 400 Bin Aracını Tamir için Servislere ÇağırıyorFord’un, Amerika Kansas City‘deki fabrikasında Ocak 2014 ile Haziran 2017 arasında üretilerek fabrikadan çıkış yapan “Transit” modelinde ve bazı kamyonetlerde, teknik sorun olduğu duyuruldu. Bu sorundan etkilenen 400 bin araç tespit edildiği bildirildi.

Şirket yetkilileri altını çizerek; bu hatadan dolayı herhangi bir trafik kazası veya yaralanmanın olmadığını özellikle belirttiler. Ford’un Transit modellerinde çıkan hata nedir bilmiyoruz; ancak kötü bir şey olmadan duyuru yapmaları isabetli olmuş.

Geri Çağırma Duyurusu 3 Ülkeye Yapıldı

Geri Çağırma Duyurusu 3 Ülkeye YapıldıFord, 400 bin araçta çıkan hatanın, sadece Amerika’da olmadığını söyledi. Bu araçların 26 bini Kanada’da, 3 bini ise Meksika‘da bulunuyor. Bu ülkelere gönderilen Transit’lerin servislere getirilerek hatalı parçaların ücretsiz olarak değiştirileceği belirtildi. Diğer taraftan bu büyük toplatmanın, Ford şirketine mali yönden ne kadar zarar vereceği henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir :

Ford’un son zamanlardaki maddi sıkıntısının üzerine bunun da eklenmesi, son derece kötü oldu. Eskiden duyduğumuz toplatmalar haberlerinde rakamlar 30 bin ile 120 bin arasında olurdu. Günümüzde ise bu rakamların yarım milyona ulaştığını görüyoruz. Bakalım ileri ki günlerde, Ford’dan başka nasıl bir açıklama gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum