Yatırım yapmaya başla!

Ford, Focus Tabanlı UTE-Pick-up Araç Yapıyor Olabilir!

Ford'un üretimi bitirilen Falcon ardından Ute tarzında gelecek C-Pick-up aracından birkaç detay verildi.
Ford, Focus Tabanlı UTE-Pick-up Araç Yapıyor Olabilir!

İddialara göre Ford, Avustralya pazarına özel olacak bir ute araç üzerinde çalışıyor. Ute araç, “Coupe Utility” kısaltması olarak, normal bir aracın arka oturma ve bagaj bölmesinden itibaren kamyonet haline getirilmesi. Avustralya için özel bir araç modeli olup Ford, Fiesta tabanlı bir Courier modelini de Rusya pazarına olduğu söylenmişti.

C sınıf dönüşüm araçları için Ford’un yeni planlar yaptığına dair raporların yakalandığı söylendi. Yerel bir basın üyesi üzerinde bir kod yazan araca ait mühendislik belgesi gördüğünü iddia etmiş. İşte detaylar;

Yeni ute aracın Focus C2 platformunu kullanacağı söyleniyor.

Ford Focus UT-Pick-up Model İmalatiTahminler en sonunda doğru çıkarsa güçlü bir C sınıf pick-up gelecek. P758 koduyla yakalanan aracın 2.0L hacimli turbo destekli bir ünite kullanması konuşuluyor. Avustralya pazarına ilk olarak Ford’un sunmuş olduğu çift kişilik ute modeller, seri üretimdeki bir modelin alt yapısını alarak üretiliyor. Kısaca bir otomobil tabanını kullanıyor.

Yakın zamandaki Ford modellerinden Falcon ile Avustralya’da gösterilen sınıf aracı, 2016 yılında üretimine son verilmiş ve bir yıl aradan sonra Holden Commodore ile yürütülmüş. Onun da üretimi durunca hikaye komple kapamış. Ford bu herkeste olmayan ilginç araba hikayesini yeniden çıkarmak için hazırlık yapıyor.

2.0L, bir önceki nesil Focus’tan gelecek turbo benzin, 245 – 275 beygir arasında bir değerde düşünülüyor. Aktarım kısmında yine C2 platformundan gelen 8F24 sekiz ileri otomatik şanzımanla gerçekleştirilecek. 2015 yılında bazı Ford modelleriyle çıkartılan motorun gücünün dört tekerleğe güç gönderme ihtimali üzerinde duruluyor.

C-Pick-up’ın programı hakkında net bilgiler yok. Anlattıklarımız da zaten birilerinin sızıntı bilgilerinden sunulanlar. Ute, Avustralya’da gelişim aşamasında olup, haricinde Meksika ve bazı Amerika ülkelerine de ihracatı yapılabilir. Yalnız ana görseldeki gibi bir tasarım benimsenirse, o ute olmayacak! Şimdilik biraz beklemek zorundayız. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum