Yatırım yapmaya başla!

Forbes Türkiye’nin En Zenginini Açıkladı!

Forbes Türkiye’nin En Zenginini Açıkladı!

Her yıl olduğu gibi dünyaca ünlü Forbes dergisi bu yıl da Türkiye’nin en zengin kişileri listesini yayınladı. Bugün yayınlanan Türkiye’nin en zengin kişileri listesinin ilk sırasını geçen yıl olduğu gibi Murat Ülker aldı. Hatırlanacağı üzere Forbes geçen yılda listenin ilk sırasını Murat Ülker’e vermiş ve servetini de açıklamıştı. Geçen yıl Murat Ülker’in serveti 4,4 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Ancak bu yıl Murat Ülker’in servetinin azaldığı görüldü. Forbes’in açıkladığı veriler doğrultusunda Türkiye’nin en zengini olan Murat Ülker’in serveti bu yıl 2,9 milyar dolar olarak açıklandı. Böylelikle Murat Ülker bir kez daha Türkiye’nin en zengini oldu. Murat Ülker’i zirveye taşıyan başarılarını ve eğitim hayatını buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca Forbes tarafından yarın açıklanacak olan ‘dünyanın en zenginleri’ listesine ise Türkiye’den 31 kişi girmeye hak kazandı.

Forbes verilerine göre Türkiye’nin en zenginler listesinin ikinci sırasında ise Hüsnü Özyeğin bulunuyor. Hüsnü Özyeğin’in bu yılki serveti ise 2,6 milyar dolar olarak açıklandı. Türkiye’nin en zengin üçüncü kişisi Ferit Şahenk olarak açıklandı. Şahenk’in serveti ise bu yıl 2,4 milyar dolar oldu.

Ortalama servet 42 milyon dolar azaldı!

Her yıl Türkiye’nin en zengin 114 kişisini açıklayan Forbes dergisinin verilerine göre bu yıl Türkiye’nin en zenginleri listesinin toplam servetleri ortalamasında azalma göze çarpıyor. Açıklanan veriler doğrultusunda Türkiye’nin en zenginlerinin ortalama serveti geçen yılki verilere göre ciddi bir düşüş göstererek, 821 milyon dolara geriledi. Hatırlanacağı üzere geçen yılki ortalama servet ise 863 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Böylelikle Türkiye’nin en zenginleri listesinin ortalama serveti bu yıl 42 milyon dolar azalmış oldu.

Forbes verilerin de bu yıl diğer dikkat çeken ayrıntı ise toplam 114 kişilik en zenginler listesinde yalnızca 21 kadının yer alması oldu. Ayrıca ilk 100 kişi arasına ise geçtiğimiz yıl 8 kadın yer alırken, bu yıl açıklanan verilerde bu sayı 5’e geriledi.

Forbes listesine bu yıl girmeye hak kazanan milyarderler kimler?

Forbes dergisinin açıkladığı Türkiye’nin en zenginleri listesine bu yıl yeni dâhil olan milyarderler oldu. Listeye dâhil olan yeni milyarderler ise şöyle; LC Waikiki’nin sahibi Mustafa Küçük, Akfen Holding’in patronu Hamdi Akın ve Taka Holding’in patrolu Şefik Yılmaz Dizdar. Ayrıca Forbes listesindeki isimlerin sektörleri ise bu yıl şöyle oldu; 58 turizm, 43 finans, 39 perakende.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum