Yatırım yapmaya başla!

Forbes’a Göre Trump 2017’de Fakirleşti! Diğer Milyarderler Ne Durumda?

Forbes verilerine göre 2017’nin milyarderler listesindeki isimlerin toplam serveti 2.7 trilyon dolar! Ama bu yılın belki de en şaşırtıcı verisi, Donald Trump’ın geçen seneye kıyasla fakirleştiği!
Forbes’a Göre Trump 2017’de Fakirleşti! Diğer Milyarderler Ne Durumda?

Forbes’a göre Hillary Clinton ile girdiği zorlu rekabette galip gelerek başkan seçilen Donald Trump, 2017’de fakirleşti. Yani koltuğa Ocak ayında oturduğunu düşünecek olursak, Donald Trump’ın serveti ABD Başkanı olduktan sonra kayda değer bir şekilde azaldı.

Geçen seneye kıyasla 600 milyon dolar daha az zengin olan Trump, ABD’li milyarderler listesinde 156. sıradan 248. sıraya geriledi. Bu gerilemenin nedeni olarak da New York gayrimenkul piyasasındaki hareketsizlik gösterildi. Öte yandan, Forbes verilerine göre ilk 10’da yer alan isimler pek değişmedi…

Listeye göre 2017’nin en zengini, koltuğunu kaptırmaya hiç niyeti yokmuş gibi görünen Bill Gates!

Forbes listesine göre dünyanın en zengini Bill Gates

Forbes’un anlık verilerine göre yaklaşık 89 milyar dolarlık serveti olan Bill Gates’ten sonra gelen isimse Amazon’un kurucusu Jeff Bezos. Hatırlarsanız, kendisi geçtiğimiz aylarda Gates’in koltuğunu kapmış ancak dünyanın en zengini unvanını sadece 8 saat taşıyabilmişti.

Listeye döndüğümüzde 2017’nin üçüncü en zengini makamında, ünlü yatırımcı Warren Buffett’ı görüyoruz.

Üçüncü en zengin Warren Buffett

Kaldı ki ünlü kişiliğin, iş dünyasından ayrılmaya ya da servetini azaltmaya niyeti olmadığı ortada. Nitekim yatırım dehası Warren Buffett gözünü Apple’a dikti haberinin üzerinden sadece birkaç hafta geçti.

Dördüncü ve beşinci sıralardaysa Amancio Ortega ile Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg var.

Forbes 2017 milyarderler listesinde Amancio Ortega ile Mark Zuckerberg var

2017’nin en zengin 10 milyarderi listesindeki diğer isimler de sırasıyla; Carlos Slim Helu, Bernard Arnault, Larry Ellison, Charles Koch ve David Coch yer alıyor. Bakalım, bu verilerde yıl sonuna kadar herhangi bir değişiklik yaşanacak mı? Veya daha da merak edileni Trump, önümüzdeki sene de servetini kaybetmeye devam edecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum