Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yılın İlk Yarısında 2,1 Milyar Lira Ciro Yapan FLO Hedeflerini Büyüttü

2019’un ilk yarısında 2,1 milyar lira ciro yapan FLO Mağazacılık, 9 yeni ülkede daha mağaza açarak, ağını genişletmeyi hedefliyor.
Yılın İlk Yarısında 2,1 Milyar Lira Ciro Yapan FLO Hedeflerini Büyüttü
Son Güncelleme: 
Yorum

Birçok farklı ayakkabı markasını bünyesinde barındıran ve Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden biri olan FLO Mağazacılık, yılın ilk yarısında 2,1 milyar lira ciro elde etti. 2018 yılının aynı dönemine göre cirosunu %30 artıran şirket, 9 yeni ülkede daha mağaza açmayı hedefliyor.

Ocak-Haziran döneminde 600 yeni istihdam yaratan FLO, yıl sonuna kadar bu sayıyı 1020’ye çıkarmayı amaçlıyor.

FLO Yeni İstihdam Sayısı2019 yılının ilk yarısı itibarıyla mağaza sayısı 554 olan büyük ayakkabı üreticisi, sene sonuna kadar toplam mağaza sayısını 600’e çıkarmayı hedefliyor. Açıklanan finansal sonuçlar hakkında değerlendirme yapan FLO Mağazacılık Üst Düzey Yöneticisi Burak Övünç, yıl sonu ciro hedeflerinin 4,6 milyar lira olduğunu belirtti.

Üretim alanında yapılan yatırımların önemine değinen Övünç, yıl sonuna kadar 140 milyon liralık yeni yatırım yapmış olacaklarını söyledi. Türk ayakkabı sektörünün lokomotif şirketi olduklarını ve bunu istihdam alanında da sürdürmek istediklerini sözlerine ekledi.

Burak Övünç, yılın ilk yarısında yeni mağazaların açılması için 50 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

FLO Mağazacılık Üst Düzey Yöneticisi Burak Övünç62 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda hizmet veren şirketin, sadece cirosunu artırmaya odaklanmadığını, bunu yanında mağaza ağını da büyütmeye çalıştıklarını anlattı. ABD merkezli, dünyaca ünlü ayakkabı markası Nine West’in lisans haklarını aldıklarının müjdesini veren Övünç, tasarımların birlikte yapıldığını söyledi. 1 Eylül itibarıyla operasyonlara başlayacaklarını ve yeni yurt dışı pazarlarına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

9 yeni ülkede olmak üzere yurt dışı mağaza sayısının 120’ye çıkarılması amaçlanıyor.

FLO Turuncu Bağcık KampanyasıYurt dışındaki ağını genişletmeye devam eden firma; Lübnan, Katar, Nijerya, Fas, Kenya, Afganistan, Bulgaristan, Romanya ve Karadağ olmak üzere 9 yeni ülkede daha mağaza açmak istiyor.

Bu sayede yurt dışındaki mağaza sayısının 120’ye çıkarılması hedefleniyor. Toptan satış mağazalarında US Polo ve Lumberjack gibi markalarla çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Övünç, gelecek dönemde Polaris ve Kinetix gibi markaları da bünyelerine dahil edeceklerini anlattı.

Turuncu Bağcık kampanyasına da değinerek, 2018 yılının sonundan bu güne kadar 30 bin çocuğa yeni ayakkabı ulaştırıldığını söyledi. 2019 sonu hedeflerinin ise 1500 okulda, 100 bin çocuğu yeni ayakkabılarla buluşturmak olduğunu ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu