Yatırım yapmaya başla!

Fiyatlardaki Artış Çakma Altın Dönemini Başlattı! Vatandaş Uyarılıyor!

Düğünlerde kullanılan çakma altınlara karşı dikkatli olunması için vatandaşa uyarı yapıldı. Çünkü…
Fiyatlardaki Artış Çakma Altın Dönemini Başlattı! Vatandaş Uyarılıyor!

Malumunuz, altın fiyatlarının pahalılığı yüzünden düğünlerde zaman zaman çakma altın kullanılıyor. Nedeni ise dar gelirli çiftlerin etrafa mahcup olmak istememeleri! Sonuçta; ülkemizde yeni evlenenlere ne kadar takı takıldığının merakla takip edildiğini hepimiz biliyoruz.

Gelinin kolundaki bileziklerin adedi, damadın ailesinin ne kadar cimri olduğu ve benzeri dedikoduların uzun süre insanların gündeminde kaldığının farkındayız. İşte bu nedenle, bazı çiftler göstermelik altın kullanmayı tercih ediyor. Ancak çiftlerin etrafa mahcup olmamak için kullandığı bu masumane oyun, dolandırıcılara da fırsat veriyor. Detaylar haberimizde…

Kurban Bayramı’ndan sonra düğün hareketliliğin başlayacak olması, hem çiftlerin hem de takı takacak davetlilerin aklına altın fiyatları konusunu getiriyor.

Düğün hareketliliği çakma altınlara gösterilen talebi arttırıyor.

İşte tam da bu noktada, dar gelirli çiftlerin kullandığı çakma altınlar kötü niyetli kişilere fırsat veriyor. Çünkü çareyi Çin ve Dubai’de üretilen imitasyon altınlar, gerçeğinden ayırt edilemeyecek şekilde yapılıyor.

Bijuteri ve pazarlarda satılan sözde altın kemerler, gerdanlıklar ve bilezikler 10 ila 200 lira arasında fiyatlardan satılıyor.

İmitasyon altınlar 10 ila 200 lira arasında satılıyor.

Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ferda Ekrem bu konuda şu sözlerle uyarı yaptı:

“Sahte altını gerçeğine çok yakın yaptıkları zaman vatandaş ikili ilişkilerle de aldanabiliyor. Örneğin, kötü niyetli biri tanıdığı kişiye altınları gösterip, ‘Bunlar bana düğünde takıldı. Satmak istiyorum. Veya sana emanete vereyim. Bu 100 TL yapar ama sen bana 50 TL ver.’ dedikten sonra vatandaş kafasında hesap yapıyor. Kara geçeceğini düşünerek bu alışverişi gerçekleştiriyor. Piyasalarda kuyumcuya da satmaya çalışıyorlar. Tüm bunlar neden oluyor? Altın 4 yıl önce 50- 60 TL civarındayken şu anda 140 TL civarında geziyor. Hal böyle olunca dolandırıcının iştahı kabarıyor. Bu nedenle vatandaş dikkatli olsun. Böyle durumlarda tanıdığı bir kuyumcuya gitsin.”

Neticede; sonradan pişman olmamak için gerçek altın nasıl anlaşılır öğrenmeli ya da daha iyisi işinin ehli kuyumculara başvurmalısınız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum