Yatırım yapmaya başla!

Fisker’ın Tesla Model Y Rakibi Ocean SUV için Rezervasyonları Açtı!

Elektrikli araç üreticisi Fisker, Ocean SUV modeli için çok cüzi bir miktarda rezervasyon yapılabileceğini söyledi.
Fisker’ın Tesla Model Y Rakibi Ocean SUV için Rezervasyonları Açtı!

Fisker’ın SUV araç çıkartacağım demesiyle aracını satışa çıkarması çok kısa sürdü. Hibrit motor gücünü premium alanda kullanarak özel modelle yarışına devam eden Amerikalı şirket, alt sınıf araçlarına da yönelerek, rekabete farklı bir adım getiriyor. Tanıtımı biten Emotion ardından bir model daha olacağını ve onun da Tesla’nın Model Y’sine karşı çıkartılacağı söylenmişti.

2020 yılının 4 Ocak’ın da tanıtımı yapılacak Ocean’ın 250 dolar gibi komik bir rakam ön rezervasyonları alınmaya başlandı. Resmi bilgilere göre de Fisker, aracının teslimatlarına 2022 yılında başlayacak. Farklı bir satış mantığıyla yola çıkartılacak SUV aracın buyurun detaylarına birlikte bakalım!

Makul taksitlerle Ocean’a sahip olunabilecek.

250 dolarlık bir geri iadeli olabilecek rezerve ardından şirket, aracının 379 dolardan başlayan taksitlerle, bir kereliğe mahsus 2.999 dolar ödeme ile alınabileceğini söyledi. Ayrıca, müşteriler mobil uygulama tabanlı kiralama programı aracılığıyla kiralama süresini seçecek ve her yıl 48.280 km kullanım hakkı verilecek.

Şirketin sahibi Henrik Fisker, Ocean’ın ortaya çıkmasına odaklandıklarını, 4 Ocak’ta ilk prototipin gösterileceğini söyledi. Fiyatının 40.000 dolar altında olmasıyla da Model Y’ye karşı ciddi bir rakip olmuş oluyor. Tabana dizilmiş 80 kWh’lık yeterli pil kapasitesiyle, 402-483 km arasında bir mesafe yolculuğu yapılabileceği söyleniyor.

Ek bir teknoloji olarak Fisker, Ocean’ın çatısına yerleştirdiği güneş enerjisi paneli ile verimliliği artırmayı planlıyor. Rakamlarla konuşacak olursak şirketin güneş enerjisinden yararlanılması durumunda yıllık 1.610 km ek mesafe sağlanacağını bildirdi.

Fisker, “dünyanın en sürdürülebilir aracı” olarak nitelendirdiği Ocean’ın mantığından söz etti. Vegan deri deri, okyanuslardan geri kazanılmış, terk edilmiş balık ağlarından ve lastik üretimi sırasında ortaya çıkan atıklardan elde edilen kauçuktan yapılmış halılarla birlikte kullanılacaktır. Hibrit motorlu sedandaki başarısını Fisker, kesinlikle orta seviyeli SUV bir modelle taçlandırmak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum