Yatırım yapmaya başla!

Fisker, Ocean SUV Modelini Geleneksel Yöntemlerin Dışında Üretecek!

Fisker, en yeni projesi olarak Ocean EV SUV'un geleceğini haber verdi. Üretim aşamasında araçta kullanılacak maddeler normalin dışında.
Fisker, Ocean SUV Modelini Geleneksel Yöntemlerin Dışında Üretecek!

Geçtiğimiz Mart ayında Fisker’ın limitleri biraz daha aşağıya çekerek, elinde bulundurduğu gücü alt sınıflara yayarak, ortaya farklı ürünler çıkartacağından söz etmiştik. Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi, Emotion sonrasında donanımlı bir Ocean SUV’u hayata geçiriyor.

Aracın yapısı itibariyle kimin karşısına dikilmek için çıktığı belli oluyor. Otomobil üreticilerinin günümüz listelerinde değişmeyen veya ortak olan, SUV ve Crossover araç imalatıdır. Fisker’da Model Y aşırı yaygınlaşmadan durumu kendine çekmek istemiş. İşte detaylar;

Fisker Ocean, 2020 Ocak 4’te tanıtılacak.

2 aylık bir zaman olduğuna göre aracın çoğu şeyinin tamamlandığını düşünüyoruz. EV SUV hakkında ilk şekil detaylarını önceki yazımızda göstermiştik. Görüyoruz ki tasarım kısmında çok bir değişim yok.

Şirket sahibi Henry Fisker, tanıtım ve üretim öncesinde insanların aracı hakkındaki düşüncelerini almaya çalışacaktır. Genel bir pazar değerlendirmesinden sonra Ocean’ın fiyatlandırma kısmında ideal bir seviye belirlenecektir.

Fisker, Tesla Model Y gibi giriş seviyesinde bir fiyatla aracını satışa çıkarabilir. O da 40.000 dolar altını gösteriyor.

Ocean’ın panel ve aksamları geleneksel yöntemlerle yapılmayacak.

Fisker, “Hareketliliğin geleceği, güçlük, elektrikli araç kullanımı ve uzun süreli taahhüt sahibi olmanın yasak olduğu bir elektrikli aracın tadını çıkarmaktır dedi. Henry, “Fisker Ocean’ı kullanmak kolay olacak: mobil bir uygulama aracılığıyla esnek bir kiralama yoluyla. Ve tüm servis ve bakıma özen gösteriyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, sorunsuz, eğlenceli ve kolay e-mobilitenin geleceğini tanıtıyoruz.” dedi.

World’s most sustainable vehicle, dünyanın en sürdürülebilir aracı olarak gösterilen Ocean, geleneksel madde üretiminin çok dışında işlemlerle üretilecek. İsmi her okyanus koyulan bir otomobilin bir geri dönüşüm hikayesi vardır. Volvo, V90 Ocean Race modelinin okyanuslardan toplanan atık maddelerin geri dönüşümü ile modelinin çoğu noktasını ürettiğini söylemişti.

Aynı yöntemle Fisker da Ocean EV SUV’u naylon, sularda kalmış balıkçı ağları ve farklı birkaç yeşil malzeme kullanıldığı söylendi.

Fisker’ın elektrikli araç mantalitesinde Ocean düşündürücü menzil aralıklarında kesintisiz sürüşler vereceği söylendi.

Ocean SUV’un boyutları yeterli seviyede. Uzunluğu 4.640 mm ve bu da yeterli tutulacak aks aralığı ile yaşam alanında insanları rahat ettirecektir. Henry Fisker’ın amacı doğadaki var olan ve faydanılanamayan şeylerden enerji ve malzeme üretmek.

Aracın tavanına yerleştirilmesi düşünülen güneş panelleri ile her yıl 1.610 km ekstra gidiş sağlanacak. Bu bir yerden hatırladınız değil mi?

Hyundai, yeni Sonata’nın tanıtımı sonrasından tavanına bir güneş paneli yerleştirmeyi ve yıllık Fisker ile aynı ölçüde tasarruf edileceğini bizlere aktarmıştı.

Ocean’ın tabanında 80 kWh‘lık piller olacak. Bu da SUV’a 400 ile 480 km arasında bir menzil sağlayacak. Tesla Model Y ile aralarında çok fark olmayıp, rakiplerin bu konuda eşit olduğunu söylemek mümkün. Merakla 4 Ocak gününü bekleyeceğiz ve Fisker Ocean’ın tam donanımları ve özelliklerine bakacağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum