Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fırsat Tarihi Geldi: Altın Alacaklar O Günü Beklesin!

Altın fiyatları güncel gelişmeler ve piyasa beklentilerinin hayata geçirilme olasılığıyla sarkma gösterirken, alım fırsatı için Filiz Eryılmaz’dan tarih geldi.
Fırsat Tarihi Geldi: Altın Alacaklar O Günü Beklesin!
HABER GİRİŞ

Orta Doğu’da savaş ve faizde indirim beklentileriyle fiyatlandıktan sonra boşluğa düşen altın fiyatları dar aralıkta seyrini sürdürüyor. Değerli metaller Cuma günü ABD’den gelecek istihdam verisine odaklandı.

ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararlarında faydalanacağı tarım dışı istihdam verisine göre pozisyon almayı bekleyen altın fiyatları için ise dikkat çeken uyarılar geliyor.

Son uyarı, Doç. Dr. Filiz Eryılmaz’dan geldi. Ekonomim YouTube kanalında konuşan Eryılmaz, Cuma günü gelecek olan istihdam verisinin piyasa beklentisinin çok altında gelmesi halinde altın fiyatlarında bir yükseliş yaşanabileceği öngörüsünü aktardı.


Eryılmaz, altında ve kıymetli madenlerde tarım dışı istihdam öncesinde kâr satışı görülebileceği uyarısını paylaştı.

Alım fırsatları için de tarih vererek, “Cuma günü gelecek olan data önemli. Beklentinin çok altında gelirse altında bir yükseliş yaratır. Beklentinin üzerinde gelirse ons altında 2300 dolar altına sarkma görebiliriz. Orta ve uzun vadede hep diyoruz belirli noktalardan alım yapılabilir. Cuma günü fırsat da yaratabilir. Cumayı beklemek gerektiği kanaatindeyim” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın