Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fırsat mı Yoksa Risk mi? Yeni Halka Arz Değerlendirildi

Seğmen Kardeşler Gıda'nın yaklaşan halka arzı, yatırımcılar üzerinde merak uyandırmaya devam ediyor. İşte halka arza ilişkin değerlendirme raporu;
Fırsat mı Yoksa Risk mi? Yeni Halka Arz Değerlendirildi
HABER GİRİŞ

Halk Yatırım tarafından bugün Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi A.Ş. halka arzına ilişkin fiyat tespit analizi paylaşıldı. Aracı kurum şirketin halka arz gelirinin yüzde 50’sini işletme sermayesi güçlendirme, yüzde 20’sini entegrasyon/modernizasyon yatırımlar, yüzde 30’unu ise yeni yatırımlarda kullanacağına işaret etti.

Halka arz sonrası şirketin halka açıklık oranı yüzde 32,96 olarak belirtildi. Reçel, bal, fındık kreması, helva gibi ürünlerde faaliyet gösteren Seğmen Kardeşler Gıda’nın üretim tesisleri ve satış kanalları raporda detaylı bir şekilde açıklandı.

26-27-28 Haziran’da talep toplayacak olan Seğmen Kardeşler Gıda, SEGMN koduyla pay başına 30 liradan halka arz edilecek.

Şirketin değerleme yönteminin indirgenmiş nakit akımları ve piyasa çarpanları analizi kullanılarak yapıldığına işaret edildi.

Adil öz sermaye değerinin yüzde 50 İNA, yüzde 50 Piyasa Çarpanları ağırlıklı olarak hesaplandığı kaydedildi. Sonuç olarak, öz sermaye değerinin 6 milyar 280 milyon 785 bin 762 lira olarak hesaplandığı ve pay başına değerin 43,62 lirayı işaret ettiği eklendi.

GCM Yatırım Banner

Sonuç olarak Halk Yatırım, Seğmen Kardeşler Gıda için ulaşılan 30,00 lira halka arz fiyatının makul olduğu kanaatinde olduğuna dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.