Yatırım yapmaya başla!

Firefox Dahili VPN Uygulamasını Ücretli Olarak Kullanıma Sunacak

Mozilla’nın geliştirdiği Firefox tarayıcısı dahil VPN uygulamasına kavuşuyor. Ancak eklentiyi kullanmak için kullanıcıların ücret ödemesi gerekecek.
Firefox Dahili VPN Uygulamasını Ücretli Olarak Kullanıma Sunacak

Mozilla tarafından geliştirilen Firefox bir zamanlar son derece popüler bir tarayıcı idi. Hatta geçmiş yıllarda Firefox’un Explorer ve Opera gibi tarayıcılara nazaran çok daha geniş bir kitleye ulaştığı biliniyor. Ancak Google’ın Chrome’u sunması ile dengeler tamamen değişti. Bugün itibariyle Chrome tarayıcı pazarının yüzde 50’sinden fazlasını elinde tutuyor.

Ancak Firefox, Opera gibi tarayıcılar yeni özellikler ile pazarda daha fazla pay sahibi olmayı amaçlıyor. Firefox’un geçtiğimiz günlerde ücretli abonelik seçeneği sunacağı gündeme gelmişti. Gelen son haberler Firefox’un dahili VPN uygulaması sunacağı yönünde. Ancak VPN özelliği kullanıcılara ücretli paket dahilinde sunulacak.

Firefox’tan VPN Uygulaması

Firefox’tan VPN Uygulaması

Bilindiği üzere kullanıcılar tarayıcılarında VPN kullanmak için uygulama mağazalarından eklenti indirmesi gerekiyor. Opera ise VPN hizmetini dahili ve ücretsiz olarak sunuyor. Bu anlamda Opera’nın diğer tarayıcılardan ayrıldığı aşikar. Tarayıcısında dahili uygulamaya yer vermeye hazırlanan şirketlerden birisi ise Mozilla olacak.

Üzerinde çalışılan VPN hizmeti ücretli olacak ve kullanıcıların aylık 12.99 dolar ücret ödeme yapması gerekecek. Firefox’ta fark edilen gizli bir sayfada kullanıcılara üyelik seçeneği sunan bir sayfaya rastlandı. Bu sayfaya tıklandığında kullanıcı deneyimi hakkında bilgi toplayan bir ankete yer verildi. Anketin geçilmesi ile beraber Firefox Private Network beta uygulaması karşınıza çıkıyor.

VPN’e Olan İlgi Artıyor

VPN’e Olan İlgi Artıyor

İnternet tarayıcılarının son dönemde VPN uygulamalarına olan ilgisinin arttığı görülüyor. Bilindiği üzere ülkemizde pek çok yasaklı site var ve bu yasaklar VPN uygulamaları ile kolaylıkla delmek mümkün.

Sektörde çok fazla VPN uygulaması mevcut ve tarayıcılar kendi uygulamalarını geliştirerek kullanıcılarını üçüncü parti VPN’lere kaptırmak istemiyor. Bilindiği üzere Mozilla daha önce Proton VPN ile bu projeyi hayata geçirmek istemişti.

Ancak bu sefer şirket tamamen kendisinin geliştirdiği bir projeyi kullanıma sunmak istiyor. Bu durum Firefox kullanıcılarının kişisel verilerinin üçüncü parti bir uygulama ile paylaşılmasının önüne geçecektir. Mozilla’nın ücretli abonelik seçeneği ile reklamsız haber hizmeti, dahili VPN uygulaması gibi dikkat çeken özellikler sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum