Yatırım yapmaya başla!

Firefox Test Pilotu Eklentisi ile İnternette Yol Haritanız Olmayı Amaçlıyor

Mozilla’nın internet tarayıcısı Firefox’a gelecek yeni eklenti ile kullanıcılara yeni bir web deneyimi hedefleniyor. İşte detaylar…
Firefox Test Pilotu Eklentisi ile İnternette Yol Haritanız Olmayı Amaçlıyor

Mozilla’nın son günlerde internet tarayıcısı Firefox’a yepyeni özellikle kazandırmak için hummalı bir çalışma içinde olduğu biliniyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Nightly sürümü ile beraber yeni logo ve tasarımlarını değiştirmek için kullanıcılarına danışan Mozilla, yeni bir eklentinin daha testlerini gerçekleştiriyor.

Mozilla daha önce tanıttığı Firefox Quantum ile birlikte test pilotu programının da tanıtımını yapmış ve kullanıcılardan oldukça memnun edici geri dönüşler almıştı. Geri dönüşler sonrası Mozila, test pilotu eklentisine yenilikler içeren özellikler kazandırmayı hedefliyor.

Test Pilotu İleri Butonu Olacak

Test Pilotu İleri Butonu Olacak

Firefox’un test pilotu eklentisinin geliştirilmiş hali ile tarayıcının ileri butonu görevini göreceğini söyleyebiliriz. Test pilotu deneyimi ile kullanıcılar geçmişte ziyaret ettikleri siteler doğrultusunda ilgili hangi sitelere gidebileceklerini görebilecekler.

Örneğin herhangi bir sitede okuduğunuz makaleden yola çıkılarak, internet üzerinde ilgili başka sitelere doğru yolculuğa çıkabileceksiniz. Eklenti internette gezindiğiniz sırada yeni site önerilerini gözünüzün önüne getirecek. Buradan yola çıkarak Firefox’un kullanıcılar için bir yol haritası oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Firefox Kullanıcılara Rehber Oluyor

Firefox Kullanıcılara Rehber Oluyor

Firefox’un test pilotu eklentisinin içerisinde bulunan Advance özelliği ile milyonlarca kullanıcısına rehber olacağı görülüyor. Ayrıca isteyen kullanıcılar Firefox Test Pilotu olarak tarayıcının geleceğine yön verme şansına sahip oluyorlar.

Kullanıcılar deneyimledikleri eklentiler hakkında Mozilla’ya geri bildirimde bulunarak tarayıcının yeniden şekillenmesinde rol oynayabiliyorlar. Firefox’un Test Pilotu deneyiminde siz de olmak istiyorsanız buradan programa katılabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum