Yatırım yapmaya başla!

Firefox Kullananları Rahatsız Edecek Güncelleme: Tarayıcı Reklamları Geliyor

Mozilla’nın internet tarayıcısı Firefox’ta önümüzdeki dönemde reklam gösterimlerine tanık olacağız.
Firefox Kullananları Rahatsız Edecek Güncelleme: Tarayıcı Reklamları Geliyor

Günümüzün en popüler internet tarayıcılarından Mozilla, kısa bir süre önce güncellenmiş sürümü Firefox 60 ile karşımıza çıkmıştı. Her ne kadar tarayıcı henüz yeni güncellenmiş olmasına rağmen, Mozilla, tarayıcısı üzerinde yeni kararlar almaya devam ediyor.

İnternet ortamında bulunan milyonlarca kullanıcının en dertli olduğu konulardan birisi hiç şüphesiz, ardı arkası kesilmeyen reklam gösterimleri olmaktadır. Hemen her ortamda karşılaştığımız reklam içerikli bağlantılar ile önümüzdeki günlerde gelecek güncelleme ile Mozilla Firefox’ta da göreceğiz.

Firefox’ta Reklam Dönemi Başlıyor

Mozilla Firefox yaklaşık 1 senedir tarayıcı içerisinde önerilen bağlantılar gösteriyordu. Geçtiğimiz yıl Pocket’i satın alan şirket, Firefox 60 beta sürümünden itibaren tarayıcı geçmişinizle alakalı sponsorlu bağlantıları karşınıza çıkaracak. Pocket’in de sahibi olan Mozilla halihazırda uygulamanın önerilerine tarayıcıda yer veriyordu.

Mozilla kullanıcıların karşısına çıkarken kar amacı gütmediğini vurgulasa da, yeni güncelleme ile uygulanmaya başlayarak reklam gösterimleri, bu anlamda bir tezat oluşturuyor gibi görünüyor. Kurumun bugüne kadar ki sloganı ‘İnsanlar için internet, kar için değil’ idi.

Kullanıcılar Rakip Tarayıcılara Geçebilir

İnternette gezindiğimiz hemen her ortamda rastladığımız reklam gösterimlerinin Firefox’ta da gösterime girecek olması, tarayıcı kullanan milyonlarca kullanıcıda nasıl karşılık bulacağı merak konusu.

Üstelik Firefox’un karşısında Chrome, Opera, Edge gibi güçlü rakipler olduğu düşünüldüğünde reklam gösterimlerinden bezecek pek çok kullanıcının rakiplere kayacağını söyleyebiliriz. Kullanıcıları üzerinden kazanç sağlamak isteyen Mozilla, kaş yapayım derken göz çıkartacak mı bunu zaman içerisinde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum