Yatırım yapmaya başla!

Firefox Daha İyi Bir Arayüz için Yeni Özellikler Test Ediyor

Mozilla, popüler internet tarayıcısı Firefox’un kullanıcılara kolaylık sağlayacak daha iyi bir arayüz için testler gerçekleştiriyor.
Firefox Daha İyi Bir Arayüz için Yeni Özellikler Test Ediyor

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Firefox, arayüzü için iki yeni özelliğin testini gerçekleştirmeye başladı. Son olarak Firefox 60 sürümüne güncellenen tarayıcı, kullanıcılarından aldığı geri dönüşler doğrultusunda bir takım geliştirmeler ışığında denemeler yapıyor.

Her ne kadar geçtiğimiz günlerde Mozilla’dan kullanıcıların canını sıkacak tarayıcı reklamları güncellemesi geleceği duyurulsa da, yolda olan iki güncelleme kullanım alanında büyük kolaylık sağlayabilir. Mozilla’nın testlerini gerçekleştirdiği özelliklerden biri tek ekranda iki web sayfası görüntüleme olurken bir diğeri ise kişisel tema oluşturma olmakta.

Yan Görünüm Özelliği ile Tek Ekranda İki Web Sayfası Birden

Mozilla tarafından üzerinde çalışılan ilk özellik önemli derecede kullanım kolaylığı sağlayacak türden. Özellikle tek monitör üzerinde çalışıyorsanız bu özellik ile internet üzerinde gezinmeniz daha pratik bir hal alacak diyebiliriz.

Yan görünüm adı verilen özellik sayesinde Firefox’ta tek bir sekmede iki farklı web sayfasını görüntüleyebileceksiniz. Özellikle çok fazla web sayfasından bir arada yararlanıyorsanız ve birden fazla monitörünüz yoksa bu özellik çalışmalarınızda büyük kolaylık sağlayacaktır.

Firefox’a Kendi Temanızı Oluşturma İmkanı Geliyor

Mozilla’nın Firefox üzerinde çalıştığı bir diğer yeni özellik ise kişiselleştirilmiş tema oluşturma üzerine. Gelecek olan güncelleme ile kullanıcılar Firefox tarayıcısı üzerinde kendi temalarını oluşturabilecekler. Hatta oluşturulan bu temalar çevrimiçi mağazalardan paylaşılabilir ya da URL ile istenilen bir kullanıcıya gönderilebilir.

Kendi arayüzünü oluşturmak isteyenler için kullanışlı olan bu özellik ile kişiler, tarayıcının her bir kısmını özelleştirebilir ve kendi renklerini oluşturabilirler. Test edilen bu iki özellij henüz resmi olarak yayınlanış değil. Sadece test aşamasında olduğunu hatırlatalım. Aşağıdaki video ile Firefox’un nasıl özelleştirildiğine tanık olabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum