Yatırım yapmaya başla!

Fintech Girişimi Bankacılığın Amazon’u Olmak için 50 Milyon Dolar Arıyor!

Fintech girişimi Curve, “bankacılığın Amazon’u” olmak için 50 milyon dolarlık finansman hedeflediğini duyurdu. Detaylar aşağıda;
Fintech Girişimi Bankacılığın Amazon’u Olmak için 50 Milyon Dolar Arıyor!

Banka kartlarını tek bir kartta toplayarak, tek bir kart ve şifre ile tüm hesapların yönetilmesini amaçlayan Londra merkezli girişimin CEO’su, şirketin gelecek planlarına dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Buna göre Curve CEO’su Shackar Bialick, şirketin 50 milyon dolar toplama hedefiyle bir finansman turu başlattığını dile getirdi. 3 yaşındaki firmanın çeşitli sağlayıcılardan servisler sunacak bir platform haline gelmek istediğini bu nedenle de bankacılık lisansı almak için henüz bir başvuruda bulunmadığını söyledi.

Günümüzde insanların çeşitli banka hesaplarına ve kredi kartlarına sahip olduğunu belirten CEO, Curve’nin bu hesapları tek çatı altında topladığını vurguladı.

Curve CEO’su Shackar Bialick Açıklama “Bankanızın iyi bir iş çıkardığını düşünüyoruz. Bankaların iyi olduğunu düşündüğümüz tek iş , düzenleyicinin onlara verdikleri iştir, bu da depozito almak ve parayı ekonomiye geri taşımaktır. Bankalar parayı güvende tutarak harika bir iş çıkarmaktadır” diyen CEO, diğer tüm şeyleri yapmak için bankacılık lisansına ihtiyaç duyulmadığını kaydetti.

Banka olmadan kredi vermek, işlem yaptırmak gibi birçok işlem sunulabildiğini söyleyen CEO, bunun tek nedeninin şirketlerin kendi bilanço tablolarından ödünç vermek istemeleri olduğunu bildirdi.

Fintech Girişimi Curve Bankacılığın Amazon'u Olmak İstiyor Avrupa’da hızla büyüyen finansal teknoloji girişimleri arasında yer alan Curve’nin diğerlerinin aksine bankacılık lisansı almak için uğraşmamasına dikkat çekildi. Zira Monzo, Starling ve N26 gibi şirketler bankacılık lisanslarını çoktan almışlar ve geleneksel bankalara karşı rekabete başlamışlardı. Bu firmaların, müşteri çekmek için cari işlemler ve ücretsiz kambiyo işlemleri gibi servisler sundukları da biliniyordu.

Bialick de burada risk sermayesi fonlarının bankaların rakipleriyle ilgili bolluktan dolayı endişelendiklerini ifade etti.

Fintech Girişimi Curve Bankacılığın Amazon'u Olmak için 50 Milyon Dolar Arıyor “Risk sermayelerinden gelen büyük bir endişe olduğunu görüyoruz, onlar bankalara rakip girişimlerin paranın işletim sistemi olamayacağını düşünüyorlar” diye Bialick, bu nedenle Curve’yi “bankacılığın Amazon’u” sözleriyle tanımladığını belirtti. Çünkü Bialick Curve’nin finansal hizmetler için bir pazar yeri olmasını istiyor ve para kazanma planının bu olduğunu dile getiriyordu.

Planına örnek olsun diye de şu açıklamayı yaptı: “farz edelim ki bir kullanıcı kredi kartıyla bağlantılı olan Curve kartıyla 1000 dolarlık pahalı bir ürün satın aldı, şirket burada kredi kartı hesabıyla ödeyeceği faizden daha düşük fiyatlı bir kredi sunabilir, Curve tarafından sunulan bu kredi de bir banka tarafından sağlanacaktır, Curve bu işlemden bir miktar pay alacaktır.”

Diğer taraftan, 2 milyon kullanıcıya sahip Revolut ya da 1 milyon müşteriye sahip Monzo’ya kıyasla daha küçük olan Curve’nin 50 milyon dolarlık finansmanı ürünü genişletmek için kullanacağı bilgisi de verildi. Girişimin CEO’su planı; “şu anda paraya ihtiyacımız olmasa da pazarda hızlı büyümek için büyük bir fırsat var. Avrupa çapında, hatta Avrupa dışında büyümek için var olan fırsatlara odaklanacağız” sözleriyle açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum