Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Finansal İstikrar Komitesi Toplantısında TROY Vurgusu

Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı sona erdi. Yapılan basın açıklamasında Türkiye Ekonomi Modeli ve TROY vurgusu yapıldı. İşte detaylar;
Finansal İstikrar Komitesi Toplantısında TROY Vurgusu
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Finansal İstikrar Komitesi’nin Altıncı Toplantısına ilişkin basın açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleşen toplantıda, küresel ve yerel makroekonomik gelişmeler ile önceki dönemde atılan politika adımlarının finansal sisteme olan etkilerinin ele alındığı belirtildi.

Türkiye Ekonomi Modeli ile elde edilen kazanımların devam edilebilmesi adına yeni adımların istişare edildiği ifade edildi.

Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında etkin bir şekilde uygulanan selektif kredi politikasının, yakalanan ivmeye önemli bir katkı sağladığı gözlemlendiği ve bu politikanın güçlü bir şekilde devam ettirilmesine karar verildiği vurgulandı.

Türkiye’nin Ödeme Sistemi TROY’un yurt içi ve yurt dışında yaygınlaştırılmasına yönelik yeni bir yol haritasının oluşturulmasında mutabık kalındığı kaydedildi.

Bu amaçla ilgili paydaşların dahil olduğu bir çalışma grubunun oluşturulması ve gerekli adımların ivedilikle atılması kararının alındığı bildirildi.

Komitenin sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme için önemli bir unsur olan finansal istikrarın korunması için bütüncül bir yaklaşım ile çalışmalarını sürdüreceği aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu