Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Finans Gurusundan Bomba: Bitcoin Ağustos 2024’te O Seviyede Olacak!

BTC fiyatına yönelik tahminleriyle sıklıkla gündeme gelen finans gurusu Kiyosaki, yeni tahminine olan güvenini ABD liderlerinin beceriksizliğine bağladı. Detaylar;
Finans Gurusundan Bomba: Bitcoin Ağustos 2024’te O Seviyede Olacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Finans gurusu ve Rich Dad Poor Dad (Zengin Baba Yoksul Baba) kitabının yazarı Robert Kiyosaki, önümüzdeki iki ay içinde öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı için şaşırtıcı bir tahminde bulundu.

Kiyosaki, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, BTC’nin 25 Ağustos’a kadar 350 bin dolar değerinde olacağından emin olduğunu söyledi.

“BTC Ağustos Ayında 350 Bin Dolara Ulaşacak”

Kiyosaki, tahmininin, bir spekülasyon veya bir görüş olabileceğini, ancak yalan olmadığını çünkü gelecekle ilgili herhangi bir tahminin yanlış olmadığını düşündüğünü ifade etti.

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, 350 bin dolarlık BTC tahmininin gerçekleşmesini çok istediğini açıkladı.

BTC Fiyatı Yatay Seyirde İlerliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yıllardır Bitcoin’in destekçisi ve savunucusu olan Kiyosaki, kripto para birimini, altın ve gümüşün yanı sıra, ABD dolarının yaklaşan çöküşünden kurtulmak isteyen bireyler ve kuruluşlar için sahip olunması gereken bir varlık olarak lanse etti.

GCM Yatırım Banner

Uzman isim, bu yılın başlarında, BTC’nin Haziran 2024’te 100 bin dolara ve yıl sonuna kadar 300 bin dolara ulaşacağını öngörmüştü. BTC fiyatı, yazım itibarıyla henüz tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.700 doları geçememiş durumda olup, 71 bin doların biraz altında seyrediyor.

Kiyosaki’nin son tahmini, BTC’nin yıl sonuna kadar 300 bin dolar olacağı yönündeki önceki tahmininden bir adım daha ileri görünüyor. Önümüzdeki iki ay içinde BTC’yi 300 bin doların üzerine çıkaracak kadar güçlü bir ralliyi tetikleyebilecek önemli bir Bitcoin olayının ya da güncellemesinin olmaması, Kiyosaki’nin böyle bir tahmine duyduğu güvenin kaynağı sorusunu gündeme getiriyor.

Finans gurusu, tahminine güvenini ABD Başkan Joe Biden, FED Başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Janet Yellen dahil olmak üzere ABD liderlerinin beceriksizliğine bağlayarak da dikkat çekti. Kiyosaki, BTC tahmininin bir temenni olarak kalsa bile Amerikan liderlerinin beceriksizliğinden emin olduğunu söyledi.

Kiyosaki ETH ve SOL’u da Destekliyor

Kiyosaki, açıklamasının devamında altın, BTC ve gümüşün yanı sıra güvenli liman varlıkları listesine Ethereum (ETH) ve Solana’yı (SOL) da ekledi. Takipçilerini, liderlerin beceriksizliğinden korumak için daha fazla kripto para ve değerli metal satın almaya çağırdı.

Paylaşımının devamında, “Bitcoin’in 2024 yılında 350 bin dolara ulaşacağından eminim ama bu sadece bir hedef, bir rüya ve bir dilek. Daha fazla Bitcoin, Ethereum ve Solana almaya devam ediyorum, çünkü fiyatlarının yükselmeye devam edeceğinden oldukça eminim.” ifadesini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.