Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Finans Devinden Meme Coin Tutanları İlgilendiren Paylaşım!

Geleneksel finans şirketi Franklin Templeton, meme coinlerin içinde bulundukları ağlar ile güçlü bir ilişkiye sahip olduklarını bildirdi.
Finans Devinden Meme Coin Tutanları İlgilendiren Paylaşım!
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasının son aylarda hareketlenmesi ile beraber popüler meme coinler güçlü bir ralli trendine giriş yaptı. Yatırımcılar bazı meme coinlerden yüksek getiriler elde etti. Geleneksel finans kurumu Franklin Templeton meme coinlere ilişkin yeni bir değerlendirme paylaştı.

Franklin Templeton, meme paralarının “doğal” bir değeri olmamasına ve son derece değişken olmasına rağmen, yerel ağlarıyla “güçlü bir ilişki” sürdürdüklerini söyledi. Küresel varlık yönetimi şirketi araştırma notunda örnek olarak Solana tabanlı meme coini BONK‘u gösterdi. Franklin Templeton raporunda “Mem coinlerin yerel ağlarıyla güçlü bir ilişkisi olduğuna inanıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Raporda, geçen yılın dördüncü çeyreğinde Solana ağının, BONK’un fiyat artışı gördüğü dönemde tüm aktif adreslerdeki faaliyetlerin büyük bir yüzdesini yakaladığına dikkat çekildi. Franklin Templeton, Ethereum gibi blok zincirlerine atıfta bulunarak meme coinlerle ilişkili çeşitli ağlarda aktivitenin nasıl geliştiğini gösteren bir grafik paylaştı

Finans devi, “Geçen yıl, kripto piyasalarında çok sayıda meme coinin parabolik olarak arttığı görüldü” notunu düştü. Franklin Templeton ayrıca meme coinlerin düşük ücretler ve hızlı kazanç fırsatları nedeniyle bazı kripto para tüccarlarına cazip geldiğini söyledi

Kurum buna karşın söz konusu kripto paraların tek başına pratikte değersiz olduğunu vurguladı. Açıklamada, meme coinlerin internet memelerinden türetildiği ve hiçbir doğal değeri veya faydası olmadığı belirtildi .Varlık yöneticisi, Ocak ayında işlem görmeye başlayan bir spot Bitcoin ETF’sinin ihraççıları arasında yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

CoinMarketCap verilerine göre meme coinlerin toplam piyasa değeri 65 milyar doları aşmış durumda. En büyük meme coinler olan Dogecoin ve Shiba Inu’nun piyasa değerleri sırasıyla 26 milyar dolar ve 19 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Son dönemde PEPE, WIF ve FLOKİ gibi diğer meme coinler yükselişleri ile dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.