Yatırım yapmaya başla!

Mat Gövdesiyle Film Setlerin En Yeni Kameramanı “Ford Edge ST”

Pursuit Systems, güçlü kamera araç filosuna Ford Edge ST'yi de kattı.
Mat Gövdesiyle Film Setlerin En Yeni Kameramanı “Ford Edge ST”

Eskinden de çekimler bu kadar profesyonel mi yapılıyordu? Macera ve aksiyon filmlerinde senaryolar daha heyecanlı oldukça, çekimleri de ona göre değişiyor.  Bizlerin rahat koltuklarımıza oturarak, keyifli şekilde izlediğimiz filmlerin, arka planda çekim işleri gerçekten çok zor. Bazen bir sahnenin bile oyuncuların saatlerini almakta.

Pursuit Systems adlı şirket, filosuna özel bir Ford Egde ST eklemiş. Ford, hızlı SUV’nun Ocak ayında çıkışını bizlere haber vermişti. Film şirketinin bir tek Edge’si yok. Garajında özel hazırlamış 4 farklı marka modeli daha bulunuyor. Gelin bu özel çalışmaya beraber bakalım!

Edge en siyah halinde gösterildi!

Ford’un bu şekilde bir versiyon tiplemesi olur mu bilemiyoruz. Baktığımızda listelere özel mat boya uygulamasının eklenmesinin güzel olabileceğini düşündük.

Hızlı Amerikan SUV’ndan ışık yansımayacak.

Işık hatasının önüne geçmek için jantlarından farlarına kadar matlaştırılmış. Geceleri takip etse kesinlikle bu fark edilemez!

Edge ST’nin tavanındaki platformu yerleştirmek kolay olmamış.

Ortalama olarak tavandaki tesisatın ağırlığı 450 kg. Yerleştirilen tavan portu, ek ayaklarla biraz daha sağlamlaştırılmış. Kimse yüz binlerce dolarlık makinelerin düşüp kırılmasını istemez!

Kurulan kamera sisteminde iyi bir dengeleme yapılmış.

Zemine en yakın noktaya kadar gelebilen platform, kumandayla da kontrol edilebiliyor. Öte yandan tavandaki ağırlıktan dolayı gelecek performans düşüklüğüne karşı, işe yaramayan malzemelerden tasarruf edilmiş.

İç mekan yapısı film stüdyosuna çevrilmiş.

Bazı ögelerin dışarı atılmasıyla koltuk başlığı kısımlarına ve arkasına ekranlar getirilmiş.

Edge’nin çok beygirli motoruna güç eklemeleri yapılmamış.

Ford Performance ekip mühendisliği ile hazırlanan ünite 2.7L hacminde ve 355 ps güce sahip. 515 nm tork ile hareket eden Edge ST’de aktarımlar 8 ileri otomatik şanzımanla gerçekleştiriliyor.

Hız konusunda kayıplar olacak mı diye düşündüğümüzde, mutlaka olacaktır. Tavan ve içerdeki ekipmanların fazladan 650 kg olduğunu varsayarsak, birkaç saniyelik gecikmeler olabilir.

Pursuit Systems’in Edge ST’den çok daha güçlü bir Mercedes ML63 AMG, Porsche Cayenne Turbo ve BMW X5 M versiyonun olduğunu öğrendik.

Biz belki görmeyeceğiz ancak belki de popüler olan bir çok filmin çekimleri bu hızlı Ford SUV ile yapılacak. Hazırlanan bu siyah panter fil çekim aracını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum