Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FIFA, Ukrayna için 1 Milyon Dolar Destek Açıkladı

FIFA, spor camiasındaki diğer resmi kurumlar ile belirlediği ihtiyaçların karşılanması için Ukrayna’ya bir fon ayırdı. Ayrıntılar haberimizde…
FIFA, Ukrayna için 1 Milyon Dolar Destek Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna’daki savaş nedeniyle milyonlarca kişi ülkesini terk etmek zorunda kalırken, insani yardımlarla yaralar bir nebze olsun sarılmaya çalışıyor. Bu konuda (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) FIFA’dan da bir hamle geldi.

24 Şubat’ta Ukrayna’ya saldırısı nedeniyle Rusya’ya yaptırım kararı alan FIFA, Ukrayna’ya insani yardım için 1 milyon dolar tahsis edildiğini duyurdu. İnsani yardım malzemelerinin ilk sevkiyatının Ukrayna Futbol Federasyonu’na (UAF) teslim edildiği açıklandı.

Söz konusu ihtiyaçların FIFA Vakfı, UEFA Çocuklar Vakfı, FIFA, UEFA, UAF ve FIFA üyesi dernekler ile diğer futbol, spor ve insani yardım kuruluşları ile koordinasyon içinde belirlendiği söylendi.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, savaş sürecinde üzerlerine düşeni yapmak ve Ukrayna’daki insanlarla, mültecilere yardım etmek istediklerini belirtti. UAF’nin talebi üzerine, acil ihtiyaçların ve ilk yardım tıbbi kitlerin karayolu ile Ukrayna’ya ulaştığını söyledi.

FIFA, savaşın ilk günlerinde UEFA ile aldığı ortak karar kapsamında tüm Rus kulüplerini maçlardan men etmişti. Ortak açıklamada “Her iki Başkan da Ukrayna’daki durumun önemli ölçüde ve hızla iyileşmesini ve böylece futbolun yeniden insanlar arasında birlik ve barış için bir vektör olabilmesini umuyor.” ifadesine yer verilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu