Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FIFA ve UEFA, Tüm Rus Takımlarını Maçlardan Men Etti

Rusya’nın saldırılarını kınama ve barışa yönelmesi adına yaptırımlar dört koldan sürüyor. Son olarak Rus futbol kulüpleri için kısıtlama getirildi.
FIFA ve UEFA, Tüm Rus Takımlarını Maçlardan Men Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya, Ukrayna ile barış müzakeresi için masaya otursa da saldırılarına aynı hızla devam ediyor. Son olarak nükleer silahların hazır hale getirildiğinin açıklanması gerilimi iyice artırdı. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, bunun ürpertici bir haber olduğunu ve hiçbir şeyin nükleer silah kullanımını haklı çıkaramayacağını belirtti.

Rusya’nın barış karşıtı eylemleri sürerken, yeni yaptırımlar gelmeye devam ediyor. UEFA ve FIFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) ortak açıklamasında Tüm Rus kulüpleri ve milli takımının bir sonraki duyuruya kadar tüm maçlardan men edildiği açıklandı.

FIFA Konseyi ve UEFA İcra Komitesi tarafından alınan kararda, ulusal ve diğer tüm kulüp takımlarının müsabakalara katılmasının askıya alındığı bildirildi. Futbolun burada tamamen birleşmiş durumda ve Ukrayna’da etkilenen tüm insanlarla tam bir dayanışma içinde olduğu ifade edildi.

Açıklamada “Her iki Başkan da Ukrayna’daki durumun önemli ölçüde ve hızla iyileşmesini ve böylece futbolun yeniden insanlar arasında birlik ve barış için bir vektör olabilmesini umuyor.” ifadesine yer verildi.

FIFA dün yaptığı açıklamada, Rusya topraklarında maç oynanmaması kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu