Yatırım yapmaya başla!

Dev Yatırım Şirketi Fidelity Kripto Para Saklama Hizmeti Sunmaya Başladı

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan Fidelity Investment, kripto para saklama hizmetini bir grup seçkin müşterisi ile başlattığını duyurdu.
Dev Yatırım Şirketi Fidelity Kripto Para Saklama Hizmeti Sunmaya Başladı

Fidelity Investment’ın dijital varlık birimi, bir süredir üzerinde çalıştığı kripto para saklama hizmetini başlattı. Kurumsal ve seçkin yatırımcılar için başlattığı bu hizmeti, ilk olarak Ocak ayının sonunda duyurmuştu. Şimdi ise seçtiği özel müşterilerine saklama çözümleri sunacağını açıkladı.

Fidelity Digital Asset Başkanı Tom Jessop, kripto kışı denilen dönemin, yeni birimin faaliyet geçmesini etkilemediğini dile getirdi.

Tom Jessop YorumuJessop, zayıf fiyatların şirketin kurumsal kripto para birimi tekliflerine bir engel getirmediğini de belirtti. Eğer pazarın zirvesinde bir kripto para fonu başlatılsaydı, sonucunun büyük ihtimalle üzücü olabileceğini söyleyen Jessop, fiyatlardan etkilenmediklerini birkaç kere daha vurguladı.

Ocak ayının sonunda yapılan duyurudan bu yana ayı piyasası hakimiyeti devam ederken, bitcoinin yüzde 80 oranındaki değer kaybı yaşadığı biliniyor. 2019 yılının başından beri bitcoin 3300 ile 4000 dolar arasında dalgalanıyor. Buna karşın Fidelity’nin davet ettiği kurumsal kripto para yatırımcılarının bu alana girme konusunda tereddüt ettikleri de dikkat çekiyor. Bunun nedeni ise kısa bir sürede yüzde 10 civarında bir düşüş veya yükseliş yaşanabilecek, yüksek volatilitenin söz konusu olması.

Jessop, kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımlarında bekle ve gör modunda olduklarını da ifade etti.

Kurumsal Yatırımcılar Bekle ve Gör ModundaAma müşterilerinin portföylerine kripto para eklemek için uzunca bir süredir beklediklerini dile getirdi. Birçok kurumsal yatırımcının kripto para birimi krizi sırasında bir değer deposu olarak görürken, diğerlerinin al-sat yapmak için bir fırsat olarak gördüklerini ifade etti.

Jessop, “Bir şey varsa onlar şimdi fiyatlar yüksek olduğunda olduğu gibi teşvik ediyor. Bir noktada çekici bir giriş noktası olacak. Fakat aynı insanlar biz yükseklerde olsak bile erkenci olmak istemiyorlar,” sözlerini kullandı.

Mevcut seviyedeki ilgiyi oluşturmak için Fidelity, zengin, hedge fonlar ve bağışlar dahil olmak üzere 450 kurumu araştırdı.

Fidelity 450 Kurumu AraştırdıBu araştırma ile elde ettiği sonuçlar, katılımcıların yüzde 22’sinin halihazırda kripto para birimine sahip olduğunu ve portföylerini iki katına çıkarmayı planladığını gösterdi. Yeni hizmeti ile bu yatırımcıların çeşitli borsalardan kripto para birimi almalarına ve satmalarına yardımcı olacak. Ayrıca dijital varlıklarını güvenli bir şekilde saklamalarını da sağlayacak.

Jessop, işin bazı yönlerinin devam eden bir çalışma olarak kaldığını ortaya koyarken bunların; kripto para yatırımları konusunda bilgi edinmek, rekabet halindeki müşteri ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışmak ve iş yapabilecekleri alanları genişletmek şeklinde tanımladı. Yeni hizmet, Fidelity için önemli bir dönüm noktası olurken, 72 yıllık başarısını katlamasına da yardımcı olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum