Yatırım yapmaya başla!

Yatırım Devi Fidelity Blockchain, Sanal Gerçeklik ve Yapay Zekaya Odaklanıyor!

Fidelity'nin CEO'su yaptığı açıklamalarıyla firmanın yatırım ve finanstan ziyade bir teknoloji şirketi gibi hareket ettiğini gösterdi. Çünkü...
Yatırım Devi Fidelity Blockchain, Sanal Gerçeklik ve Yapay Zekaya Odaklanıyor!

72 yıllık finansal hizmetler şirketi Fidelity, Silikon Vadisi’nin en iyi yeteneklerini bünyesine toplamak için Facebook, Google ve Microsoft’la rekabet ediyor.

Yapay zeka, blockchain ve sanal gerçeklik üzerine bahse giren Boston merkezli özel şirketin kendisini Charles Schwab gibi aracı kurumlar yerine Nvidia gibi dijital şirketlerle kıyaslaması dikkat çekiyor. Zaten günümüzün önde gelen teknolojilerine milyarlarca dolarlık yatırım yapan Fidelity’nin CEO’su Abigail Johnson da bu ay Boston’da düzenlenen bir etkinlikte, şirketin gelecek planlarına ilişkin iddialı şeyler söylemişti.

Boston Fintech Week’de konuşan Abigail Johnson, 72 yıllık şirketin kripto paralarla ilgili projelerinin yolda olduğunu dile getirmişti.

Fidelity’nin CEO’su Abigail Johnson Gelecek Planları Yıl sonuna kadar birçok ürünün lansmanını yapmayı planladıklarını söyleyen Johnson, Fidelity Investments’ın sektörde büyük yankı uyandıracağının sinyallerini vermişti. Kaldı ki firma, blockchain teknolojisini tereddütsüz bünyesine katan ilk firmalardan biri olmasıyla da bu alana bel bağladığını açıkça göstermişti.

Ayrıca Fidelity International, geçtiğimiz aylarda arka arkaya 1.2 milyar dolar yatırım alan SenseTime’ı da destekleyenler arasındaydı.

Fidelity Yeni Teknolojilerin Peşinden KoşuyorKısa sürede büyüyen artırılmış gerçeklik şirketi Magic Leap’e de yatırım yapan Fidelity, bitcoinin Wall Street’i ikiye ayırdığı zamanlarda da Coinbase ile ortaklık kurarak sanal para dünyasını destekleyeceğini belli etmişti.

İlaveten, finans şirketinin yardım derneği Fidelity Charitable da 2015’te hayırseverlerin bitcoin aracılığıyla bağış yapmaları için olanak tanımıştı. Burada şu an şirketin CEO2su olan Johnson’ın büyükbabası Edward C. Johnson’ın yatırım devini 1946’da kurduğu ve “kalabalığı takip etmekten yerine akıllı riskler al” sözüyle tanındığı hatırlatıldı.

Fidelity’nin geçmişine bakıldığında şirketin akıllı risk kategorisine dahil edilebilecek pek çok sektöre ilk girenlerden olmasına dikkat çekildi.

Fidelity Yatırımdan Ziyade Teknoloji ŞirketiMesela, 1960’lı yıllarda Fidelity’nin ilk anaçatı bilgisayarını satın aldığı, cihazın ofis binasının tam bir katını kapladığı belirtildi. 1970’lerde ise Fidelity, yatırım fonlarını doğrudan ücretsiz bir telefon hattı üzerinden satan ilk şirket olmuştu.

1980’lerde ise para piyasası fonları için ülke çapında elektronik fon transferi ve sesle kumada edilen bir bilgisayar yanıt sistemi kullanan ilk şirket olarak ünlenmişti. Kısacası, Fidelity akıllı risk alma konusunda gayet iyi işler çıkarmıştı ve bu da yeni teknolojilere neden bu kadar odaklandığını aşikar ediyordu. İşte bu ve bunun gibi sağlam gerekçelerden dolayı, Fidelity’nin blockchain, yapay zeka ve sanal gerçeklik teknolojileri için Silikon Vadisi’nin yeteneklerini toplaması, gayet anlaşılır aynı zamanda merak uyandırıcıydı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum