Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fidelity’e Göre Bitcoin’deki Sert Düşüş Sonrası Dip Nokta Görüldü

Ünlü analist BTC’de düşüş trendinin sona erdiğini düşünüyor.
Fidelity’e Göre Bitcoin’deki Sert Düşüş Sonrası Dip Nokta Görüldü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz haftalar boyunca düşüş trendini sürdürdü. Kripto para Nisan ayında 64.800 ile tüm zamanların en yükseğine ulaştı ve buradan düşüşüne başladı. Bu düşüş 30.000 dolar seviyesine kadar geriledi. BTC an itibariyle 39.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler bundan sonrası için tahminler yapmaya devam ediyor. Fidelity analisti Jurrien Timmer, yaşanan düşüş ile beraber Bitcoin’de dibin geldiğini belirtiyor. Kripto para birimi 40.000 dolarlık direncin üzerine çıktıktan sonra, bu seviyenin üzerinde tutunmaya devam ediyor.

BTC perakende favori sepeti
Kaynak: Fidelity

Tüccarlar 47.000 dolara doğru bir yükseliş beklentisini korumakla beraber, Elon Musk ve Paul Tudor gibi isimlerden gelen açıklamalar memnuniyetle karşılandı. Timmer, Bitcoin’in bir sonraki hamlesini tahmin ederken düşüş senaryosu yerine yükseliş beklentisi içerisinde olduğunu belirtiyor.

Fidelity, son zamanlarda Bitcoin faaliyetlerini artırdı ve özel bir analiz platformu yayınladı Şirket borsada işlem gören bir fon (ETF) başlatmak için başvuruda bulundu. ABD düzenleyicileri, uygulamayı Mayıs ayı sonlarında yapılan başvuruyu düzenlemeye başladı.

Korku ve Açgözlülük indeksi
Kaynak: Alternative.me

Analistlerdeki yükseliş beklentisini artıran bir diğer gösterge ise Korku ve Açgözlülük Endeksi verileri oluyor. Fear & Greed, geçtiğimiz hafta bir yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesini gördükten sonra, 38/100’e kadar geriledi. Uzmanlar tarafından piyasada korku hakim olduğunda, alım fırsatı şeklinde değerlendiriliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%