Yatırım yapmaya başla!

Fidel Castro’nun Büyük Oğlu “Fidelito” İntihar Etti!

Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro’nun oğlu Fidelito intihar etti. 68 yaşındaki Diaz-Balart’ın ölüm şekli belirtilmedi ama depresyon tedavisi gördüğü açıklandı.
Fidel Castro’nun Büyük Oğlu “Fidelito” İntihar Etti!

Küba’da Fidelito olarak da adlandırılan efsanevi Küba lideri Fidel Castro’nun oğlu, hayatına son verdi. Fidel “Fidelito” Castro Díaz-Balart’ın Perşembe günü intihar ettiği belirtilirken, ölüm nedenine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

26 Kasım 2016’da 90 yaşındayken ölen Fidel Castro’nun 68 yaşındaki en büyük oğlunun ani ölümü, tüm dünyada manşetlere yerleşti.

Devrim liderinin en büyük oğlunun ölüm şekli açıklanmadı fakat kendisinin son aylarda ağır bir depresyon geçirdiği söylendi.

Fidel Castro'nun Oğlu Öldü68 yaşındaki Fidel Castro Díaz-Balart, 1974’te Moskova Devlet Üniversitesi’nin nükleer fizik bölümünden mezun olmuş, Sovyetler Birliği’nin prestijli bir kurumunda doktora yapmıştı.

1 Eylül 1949’da Castro’nun ilk eşi Mirta Diaz-Balart’la evliliğinden dünyaya gelen Fidelito, doktorasını tamamladıktan sonra Küba’ya dönmüştü.

Fidel Castro'nun En Büyük Oğlu Fidelito ÖldüVe ölmeden önce Küba hükümetinin bilimsel konulardaki danışmanlığını ve ülkenin Bilim Akademisi başkan yardımcılığını yapıyordu.

Küba’daki nükleer çalışmalara verdiği katkılarla bilinen Fidelito, Castro’nun ilk eşinden olan tek çocuğuydu.

Castro'nun Oğlu İntihar EttiAyrıca Castro’nun diğer çocuklarının aksine fiziki olarak da babasına epey benziyordu. Yeri gelmişken; devrimci lider ile ilk eşinin Castro Küba’da güçlenmeden önce ayrıldığını ve Diaz-Balart’ın akrabalarının Castro karşıtı hareketlere katılmaları nedeniyle sürgüne gönderildiklerini de belirtelim.

Sonrasında Castro Küba’nın başına geçmiş ve annesinin kendisini görmek için gönderdiği oğlunu bir daha yanından ayırmamıştı. Hatta bu nedenle; ilk eşinin akrabaları tarafından çocuk kaçırmakla suçlanmıştı. İlaveten; Fidelito’nun kuzeni Mario Díaz-Balart’ın ABD’de Cumhuriyetçi Parti üyesi olarak görev yaptığını ve Küba hükümetini sürekli eleştirdiğini de belirtelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum