Yatırım yapmaya başla!

Fiat, Taşıt Kredilerine Uygulanan İndirimin Ardından Üretimini Hızlandırmaya Yöneldi

Bir süre önce üç kamu bankasının uygulama kararı aldığı taşıtta kredi faiz indirimi kampanyasına katılan ünlü markalardan Fiat, bu uygulamanın sektörü canlandıracağını açıkladı.
Fiat, Taşıt Kredilerine Uygulanan İndirimin Ardından Üretimini Hızlandırmaya Yöneldi

26 Eylül tarihinde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından açıklanan ve yerli üretime destek vermek amacıyla taşıt kredi faizlerine indirim uygulama kararına hem otomobilleri hem de ticari araçlarıyla katılan Fiat, bazı açıklamalarda bulundu.

Eylül sonuna doğru alınan bu karar kapsamında taşıtlar için aylık kredi faizinin %0,49-0,69 aralığına indirildiğini hatırlatan Fiat, marka olarak her zaman müşterinin yanında olmayı amaçlıyor.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, üç kamu bankası tarafından yapılan düşük taşıt kredisi kampanyasının 2019’un sonlarına doğru pazarı büyük ölçüde hareketlendireceğini açıkladı.

Marka Direktörü Altan Aytaç2019’un son çeyreğine girerken taşıt almayı düşünenlerin bu kampanyadan azami oranda faydalanmasını istediklerini açıklayan Aytaç, Ekim ayı içerisinde Fiat showroomlarında her seviyedeki bütçeye hitap eden ve her ihtiyaca uygun çeşitli ödeme seçenekleriyle pek çok avantajın tüketiciye sunulacağını bildirdi.

Meydana gelen gelişmelerle birlikte yıl sonuna doğru pazarın genişleyeceğini öngören Aytaç, 2019 sonunda pazarın 450 bin adedi aşmasını beklediklerini ifade etti. Fiat olarak satışı yapılan otomobil ve ticari araçların %95’inin yerli üretim modellerinden oluştuğunu bildirdi.

Fiat üretimini yapan Tofaş Fabrikası’nın özellikle Eylül sonunda alınan faiz indirim kararının ardından meydana gelen olumlu gelişmelerle üretimi hızlandırdığını belirtti.

Üretim HızlandırıldıMarkanın faaliyetlerinden söz etmeyi sürdüren Aytaç, Fiat olarak 1 Ekim tarihinden itibaren yerli üretimde Euro 6D emisyon seviyesine geçtiklerini ve bu doğrultuda dizel motorlu Fiat marka araçların tamamının SCR olarak bilinen Seçici Katalitik İndirgeyici emisyon azaltma sistemiyle donatıldığını duyurdu.

Fiat, söz konusu bu indirim kampanyasına hem otomobil hem de ticari araçlarla katılan tek marka olarak öne çıkıyor. Markadan yapılan açıklamaya göre tercihini Fiat’ın Doblo ve Fiorino modellerinden yana kullanan tüketicilerin 120 bin TL tutar ve 60 aya kadar vadeli taşıt kredisine %0,49 faiz oranı uygulanacağını bildirdi.

Kredi olanağından yararlanmak yerine peşin ödemeyle araç sahibi olmayı düşünen müşterilere Fiat bayilerinde oldukça avantajlı nakit ödeme imkanının sunulacağı duyuruldu. Ayrıca müşterilerin Fiat’ın Egea modeline Ekim ayı boyunca 76 bin 400 liradan başlayan fiyatlarla sahip olabilecekleri açıklamada yer aldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum