Yatırım yapmaya başla!

Fiat – Chrysler Grup ile Hyundai Farklı Bir Motor Üretimi için Birleşti!

FCA Grup ve Hyundai elektrik - hibrit motor dışında farklı bir yakıt hücreli motor yapımında ortaklık kurdular. İşte detaylar...
Fiat – Chrysler Grup ile Hyundai Farklı Bir Motor Üretimi için Birleşti!

Son aylarda Fiat – Chrysler‘ın haberlerini sıklıkla duymaya başladık. Son olarak Çinli Great Wall şirketi bahsettiğimiz grubu satın almak için girişimlere başvurmuştu. Fiat – Chrysler de paçayı Jeep firmasını satmakla kurtarmıştı. Şimdi ise dev firmaların ortaklıkları, farklı bir motor teknolojisi üzerinde yapıldı.

Bahsedeceğim motor ünitesi Toyota’nın hibrit gibi dünyaya ilk olarak sunduğu Hidrojen yakıtlı motor yapımı üzerine. Fosil yakıtlara alternatif olarak şimdilik elektrik ünitelere odaklanılsa da Toyota Mirai ile başlayan akıma Hyundai de ortak olmuştu. Sanırım halihazırda geliştirilen üniteden Fiat Chrysler de yararlanmak istiyor.

Alfa Romeo müzesinde duyurulan ortaklığa yeni bir şanzımanın da dahil edildiği bildirildi.

FCA Hyundai Ortaklık

Fiat ve Chrysler, Jeep satışından sonra iş yoğunluğunu elektrikli araçlara yönelttiğini bildirmişti.

FCA Hyundai Ortaklık Hidrojen Motorlu Araç Yapımı

Hyundai üst teknolojiyle üretime aldığı yeni hibrit aracı Ioniq ile büyük çıkış yakalamıştı.

FCA Hyundai Ortaklık Hidrojen Ünite

Hidrojenli motor olayının yeni filizlenmesi, FCA’nın gelecek sene SUV’larına plug-in hibritle beraber yeni motorunu da koyacağı sinyalini veriyor.

FCA Hyundai Ortaklık Hidrojen Ünite İX35

Yeni ortaklık konusu üzerine FCA CEO’su Sergio Marchionne, “diğer otomobil üreticilerinin ileri dizey şanzıman ve hidrojen teknolojilerimize ilgi göstermesi memnuniyet verici,” şeklinde konuştu. Bilmiyoruz ancak demek ki diğer firmalardan FCA & Hyundai ortaklığına olumlu yönde tepkiler geldi.

İlginizi Çekebilir :

Japon Devler Honda ve Hitachi El Sıkıştı!
Japon Devler Honda ve Hitachi Ortaklık için El Sıkıştı!

Toyota’nın full elektrikli araçlar dışında diğer yakıt hücreli motor alanlarında lider olması, karşısına çıkacak rakiplerinin daha sağlam alt yapıyla gelmesi bekleniyor. FCA’nın zaten Hyundai ile ortaklık istemesi Koreli firmanın istenilen motor tipine yabancı olmaması ve halihazırda kısıtlı da olsa kullanmasıdır. Artı bilgi amaçlı bir şey söyleyecek olursak; yapılan bu anlaşmadan sonra Hyundai hisselerinde biraz düşüş yaşadığı tırnak içinde söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum