Yatırım yapmaya başla!

Fiat – Chrysler ABD’nin En Büyük Araç Geri Çağırmasına Hazırlanıyor!

Fiat - Chrysler Amerika tarihinin en büyüklerinden sayılabilecek araç geri çağırma operasyonuna başlıyor!
Fiat – Chrysler ABD’nin En Büyük Araç Geri Çağırmasına Hazırlanıyor!

İtalya ve Amerika cephesinden tarihin en büyük araç geri çağırmalardan birinin haberi geliyor. Sizlere aşağıda vereceğimiz modellere baktığımızda Chrysler grubunun olaydan fazlasıyla etkilendiğini görüyoruz. Aynı çatı altında olan iki firmanın açıklamalarına baktığımızda hatalı araç sayısının astronomik seviyelerde olduğu anlaşılıyor. Seyir kontrol hatasından dolayı “4.8 milyon” araç servislere gitmek zorunda kalacak.

Amerika tarihine baktığımızda söylediğimiz rakamı geçen birkaç vaka yaşanmış. Hatalı üretim sürecine takılan taşıtların 2014 ile 2018 yılları arasında imal edilenler olduğu bildirildi.

Araçlarda Yaşanan Aksaklık Cruise Control’den Kaynaklı!

Araçlarda Yaşanan Aksaklık Cruise Control'den Kaynaklı!Jeep, Ram, Chrysler ve Dodge markaları bundan en çok etkilenenler. Yetkililer, müşterilerine servislere gelene kadar hız sabitleme özelliğini kullanmamalarını söyledi. Devreye alındıktan sonra tepkilere yanıt vermeyen sistemin, kazalara yol açabileceği söylendi.

Dikkatli olunması gerektiğini, devrede olan cruise control sistemi iptal edilemiyorsa, vitesi boşa alarak frenle durulması gerektiği bildirildi.

Fiat – Chrysler Mühendisleri Hatanın Yazılımsal Olduğunu Söylediler

Fiat - Chrysler Mühendisleri Hatanın Yazılımsal Olduğunu SöyledilerÜreticiler etkilenen modellerle birlikte nasıl düzeltileceğini de açıkladılar. 4.8 milyon aracı kapsayan büyük geri çağırmaya; 2015 – 17 Chrysler 200, 2014 – 19 Chrysler 300, 2017 – 18 Chrysler Pasicifa Minivan, 2014 – 18 Dodge Challanger Coupe, 2014 – 18 Dodge Charger, 2014 – 18 Dodge Journey CUV, 2014 – 18 Dodge Durango SUV, 2014 – 18 Jeep Cherokee SUV, 2014- 18 Jeep GranD Cherokee SUV, 2018 Jeep Wrangler, 2014 – 19 Ram 1500 -2500 – 3500 serilerinin olduğu bildirildi. Yetkililer çıkan hatanın yazılım kaynaklı olduğunu ve hızlı bir şekilde düzeltilebileceğini açıkladılar.

Haberin çıkmasıyla şirket hissleri borsada %2.5 değer kaybetti. Yaralanmalı veya ölümlü bir trafik kazası yaşanmaması da sevindirici. Amerikalı ve İtalyan şirket için geri çağırmanın masraf olması bir yana, kısa sürede halledilmesi gereken bu kadar araç için nasıl bir randevu sistemi yapacaklar! Bulunduğumuz hafta içerisinde VW’de 400 bin aracını geri çağırmaya hazırlanıyordu. Böylelikle Fiat – Chrysler’in cruise control hatasıyla birlikte kısa sürede çıkan ikinci en büyük geri çağırma yaşanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum