Yatırım yapmaya başla!

Fiat CEO’su Modeller Üzerindeki Radikal Kararlarından Söz Etti!

Fiat'ın kapsamlı bir toplantısından çıkan sonuçlarda sınıflara sınırlama getirilirken, olağan modeller üzerinde de farklılaştırmalar yer alıyor!
Fiat CEO’su Modeller Üzerindeki Radikal Kararlarından Söz Etti!

Fiat, değişim gösteren araç modelleri ve prensiplerine karşı yeni önlem paketleriyle karşımıza çıkıyor. Son dönemde adı en çok Renault birleşmesi ile anılan Torinolu şirket, yakın zaman model yapılarının nasıl olacağından söz etti. SUV alanda sürekli genişleme yönününde seçim yapan diğer şirketlerin aksine Fiat, farklı bir çizgide ilerlemek istiyor.

Marka CEO’su Oliver François yapmış olduğu üst düzey bir toplantı sonrasında araç boyutlarından, aktarım organlarına ve çeşitliliğine kadar kesin olan kararlarını paylaştı. Kurulan yeni dengelerde, belirli bir segmentin üzerine çıkılmama kararı alındı. İşte detaylar;

Yönetici konuşmalarına göre Fiat’ın iki görevi var!

Şehir araçlarına olan yatırımlarla birlikte orta noktada aynı amaç olan aile taşımacılığı kısmında daha fazla rol almak isteniyor. François, “Gelecekteki ürün planımız için iki boyut arasında doğru dengeye ihtiyacımız var: Fiat 500 ailesi ve aile taşımacılığı. Büyük otomobiller, premium otomobiller, sportif otomobiller olmayacak çünkü meşruiyetleri olmayacak. C-segmentinde (Toyota Corolla sınıfı) yer alacağız ama daha fazlası olmayacak. Tüm modeller 3,5 m ve 4,5 m (11,4 fit – 14,7 fit) arasında kalacaklardır. Burası Fiat’ın oynayacağı yer. Daha fazla EV’ye ihtiyacımız var. Ve daha yüksek fiyatlar almaya yetecek kadar meşru görünen 500 modele daha ihtiyacımız var, ”dedi.

Anlaşıldığı gibi ağırlık kompakt yapılı araçlara verilecek. En fazla C segmentine kadar çıkmayı düşünen Fiat, boyut standartlarında daha ileriye geçiş yapmayacak. Oyun alanını daha fazla büyük boyuta getirmektense, hakim olduğu ve küçük sınıf araçlarında daha fazla başarı sağlanacağı düşünülüyor.

500 serisi bu işte baş rol oyuncusu olacak.

Ateşleyici güç 500 olsa da onun da içerisinden ayıklamalar yapılacak. 3 kapılı BMW i3 ve Mazda RX-8 gibi küçük intihar kapılarını içeren düzeni, 5 kapılı bir düzene getirilebilir. 500 diziliminden X SUV modelini geri çekerek klasik 500 Giardiniera SUV ile halef değiştirilecek.

Haberler arasında Panda’nın gelecek neslinde nasıl olacağı da yer alıyor. 2021 yılında Centoventi konseptinden esinlenilecek bir yapıyla Panda’nın tamamen elektrikli bir şekilde gelmesi bekleniyor.

3,5-4,5 metre araç boyutları çerçevesinde yeni bir modelin müjdesi verildi. Fiat-Chrysler markasına bağlı olan Jeep’in Renegade ve çıkışına hazırlanan Alfa Romeo Tonale’nin platformunu kullacak bir SUV’dan söz edildi. Bu yüksek sürüş aracının da Tipo, bizdeki adıyla Egea yerine geçeceğe benziyor.

Pahalı araçlara yer vermeyeceğini söyleyen Fiat, alışık olduğu kısımlardan en yüksek başarıyı yakalama peşine düşmüş. Grup olarak bakıldığında lüks, 4×4 ve spor modellerde kar getirecek marka temsilcileri yer alıyor. İşi, çatı altındaki markalara bölerek kendisinin alt kısımlara hitabı için Fiat yeniden şekillendirecek.

İki yol sonra açıklanacak full elektrikli Panda’nın da bir sıçrama tahtası olacağını düşünmekteyiz. Kolay kullanım araçlarındaki düzen değişimi muhtemelen İtalyan için iyi sonuçlanacaktır. Bakalım Fiat, radikal karalarını ne zaman uygulamaya almaya başlayacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum