Yatırım yapmaya başla!

Restore Edilen 1966 Lamborghini Miura SV FIA Başkanı’na Hediye Edildi!

Lamborghini'nin özel üretim modellerinden biri olan Miura SV, %100 yenilemesi ardından çok önemli bir isme hediye edildi.
Restore Edilen 1966 Lamborghini Miura SV FIA Başkanı’na Hediye Edildi!

Eski zamanlarda da , günümüzünde de ultra zenginlerinin alabileceği bir otomobil olan Lamborghini Miura, 1966-1973 yılları arasında üretilen ve “boş zamanları değerlendirme düşüncesinden çıkan” değerli bir spor otomobildir. Mühendislerin farklı bir otomobil yapma istekleriyle birlikte, arta kalan zamanlarda Miura’nın dış ve iç yapısını oluşturmuşlar. Sonucuna bakıldığında tesadüf gibi gözüken İtalyan model, bir anda en hızlı üretim yol otomobili ünvanını almış.

Paris Retromobile Show‘da katılımcılarından birisi Polo Storico‘ydu ve sahneye kırmızı bir boğa getirdi. Miura 1972 yılında üretildi ve şimdi, 47 yıl sonra ilk günlerini yeniden yaşanması sağlandı. Aracın değerine değer katacak bir gelişmesi de bunun Jean Todt, yani FIA Başkanı‘na hediye edilmiş olması.

72 model Lambo Miura’nın ilk yaşantısı Güney Afrika’ya gönderimiyle başlamış.

Şirketin mali krize girmeden önce belli sayıda ürettiği Miura’sı için G.Afrika’dan sipariş alınmış. Sant’Agata Bolognese‘deki üretiminden sonra uzun bir yolculuğa çıkan ikonik modelin bulunmadan önce yılların verdiği yorgunluğu üzerinde taşıdığı söyleniyor.

Polo Storico’da, bağlantılar kurarak bu araca ulaşıyor.

Bulunduğumuz dönemde, bırakın temizini aracı genel olarak bulmak çok zor. En son turuncu bir Miura’nın restoresi olmuştu ve 1.8 milyon dolara satılmıştı.

Restore birimi, işlemlere başlamadan önce spor modeli komple soymuş.

Miura SV‘nin son parlak ve diri görüntüsü için her bir parçası tekrar takılmak üzere ayrılmış. Dış ögeler teker teker orijinal işlemlerle yeniden boyanmış. Tamirat gerektiren kısımlar da ustalıkla halledilmiş.

Miura SV için çok az parça tedariğinde bulunulmuş.

Aracın %90’lık kısmının orijinal parçalarını üzerinde bulundurduğu söylendi. Ancak Polo Storico, çoğu parçaların üzerinde durduğu için zorluk çekmemiş. Buna rağmen spor İtalyan’ın yenileme süresi 13 ay sürmüş. Yukarıda tamamen söküldüğünden bahsettik. Böylelikle Lamborghini kayıtlarından Miura’nın arşivlerde olduğu da görülmüş.

Dünyanın ilk standart kirpikli otomobilinin motor bölümüde tazelenmiş.

Bugatti sayesinde 1.500 beygir güç gibi telafuzları yapabiliyoruz ancak 47 öncesine göre de 3.9L hacimden 385 ps güç, hiç de az bir rakam değil. Hız açısından her bir sahibini fazlasıyla mutlu etmiş olabileceğini düşünüyoruz.

Espada 400 GT ve Countach gibi yer yüzünü sallayan spor otomobillerin başlangıcını yapan Miura SV’lerden biri artık FIA Başkanı’na ait. Kırmızı, alt kısımlarda altın sarısı tonlarla Paris’e gelen Lamborghini, gerçekten çok değerli.

İlerideki yıllarda değerini daha da katlanacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Üzerindeki yorgunluğun restorasyon ile atılmasının dışında sahibi de çok özel bir isim oluyor.

Bir seneyi aşkın sürede bitirilen Miura yenilemesinin maliyeti söylenmese de pahalı olduğu bir kesin. Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali’ın teslim ettiği Miura SV için sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum