Yatırım yapmaya başla!

Ferrari: “Sınırlarımızı Genişletiyoruz ve Öngörülebilir Olmayacağız”

Ferrari, klasik işleyişi terk ederek, insanların marka modellerini tahmin edemeyeceği bir uygulamaya geçmek istiyor!
Ferrari: “Sınırlarımızı Genişletiyoruz ve Öngörülebilir Olmayacağız”

Dünyada otomotivin çizgileri birbirlerine çok benzemeye başladı ve sabit teknolojiler altında gelecek modelleri tahmin etmek çok basitleşti. Eskiden çok az rastladığımız tahmini çizimler, günümüzde tam tersi olarak henüz araç çıkmadan onlarcası yayınlanıyor.

Ferrari yönetimi, işleyişte değişikliğe gideceğini söyledi. Açıklamalara bakıldığında İtalyan şirket komple bir dönüşüme hazırlanıyor. Gelecek hazırlıklarında, adımlarını temkinli atacaklarını ve “öngörülebilir” olmayacaklarını üzerine bastırarak söylediler!

Ferrari açıklamalarında bir tek SUV modeli geçirmedi.

İtalyan şirketin aslında bir süredir şaşırtmaca hareketlerini izliyoruz. 812 Superfast‘in tanıtımı sonrasında süper spor klasmanında SF 90 Stradale gibi tamamen yeni bir modeli ortaya çıkarmıştı.

Stradale’nin LaFerrari gibi hiper bir araç olmasa da yine de üstün performans sergilediği söylendi. Müşterilerin de üstün performanslı bir araba ihtiyacı olduğu için ürünlerin hepsinin ihtiyaçları karşıladığı şeklinde şirketten açıklama geldi.

Ferrari ticari ve pazarlama şefi Enrico Galliera, 2019 yılı için farklı 5 modelin düşünüldüğünü söylemişti. İkisi bayilerde yerini alsa da üçü hakkında bir bilgi verilmedi.

Öngörüler hakkında 812 Superfast’in dönüştürülebilir bir çeşiti ve Ferrari’nin bir tane de “yeni bir segmente” model yapacağı düşünülüyor.

İtalyan şirket yöneticisi, işlerin biraz daha gizli tutulması tarafında.

Markanın gelecek stratejisinde, sürekli büyüme odaklı çalışmalarına devam ederken, münhasırlığı koruyacak. Aynı ürünün sürekli yenilenerek satılmasındansa, farklı ürünlerle insanlara hitap edecekleri aktarıldı. Lamborghini’nin yaptığı “sürekli büyümek zorunda değiliz, ayrıcalığımızı korumalıyız” açıklamasına göre Ferrari’den tam tersi bir düşünce geliyor.

Galliera, “2019’da beş lansman var. Ferrari’nin farklı müşteri profillerini çekmesi için yeni segmentler yaratıyoruz. Farklı bir şey arayan birkaç müşteri var. Örneğin, Portofino mutlaka Ferrari’nin en üst noktası değil, sadece daha şık ve daha konforlu. Ferrari isteyen ancak yüksek performanslı bir arabadan korkan birçok insan vardı. Onlar için de bir planlama yapılacak.” dedi.

Ferrari’nin bu yılki büyüme hedeflerini tutturduğu ve 9.251 adet araç sattığı raporlandı. Markaya bir de SUV model eklenirse 2022 yılında hacmin 15.000 adetten fazla artarak, şirketin daha fazla kar edeceği açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum