Yatırım yapmaya başla!

Ferrari Gelecekteki Modellerini 8E8Hyperspeed Tarzında Tasarlayabilir!

Yeni mezun olmuş bir tasarımcıdan inanılmaz bir Ferrari yorumu geldi. İşte detaylar...
Ferrari Gelecekteki Modellerini 8E8Hyperspeed Tarzında Tasarlayabilir!

İtalyan Ferrari, 2012 yılındaki F12 Berlinetta çalışmasından sonra daha da hızlanarak gücün tek noktada toplandığı spor araçlar yapmaya başladı. Markanın son iki yıldaki işlerine baktığımızda günden güne hızlandığını görürüz. V12’ye verilen en yüksek güce sahip olan 812 Superfast, 2.9 saniyelik bir kalkış değeri vermekte.

Behance‘de yayınlanan 8E8Hyperspeed çizimleri, bizleri ileri tarihli Ferrari modellerinin nasıl olacağı hakkında bilgiler veriyor. Pasadena’daki Sanat Merkezi Tasarım Koleji’nden mezun olan bir Sang-Hyuk Ahn‘un çalışması fikir olabilecek düzeyde.

Ferrari’nin bazı modelleri Japon tasarımcıların kalemlerinden oluşmuştu. Halen daha Uzak Doğu bakışları bitirilmemiş.

Sang-Hyuk Ahn, süper spor kalıplarını iyi yakalamış ve Ferrari tarafından kendisine bir e-mail gelebilir. Kafamızda 8E8Hyperspeed’i biraz değiştirerek, üzerindeki konsept havasını attığımızda ortaya güzel duruşlar çıkıyor.

Şişkin çamurluklar arasına alınan kaput ucunda, ultra slim aydınlatma grubuna yer verilmiş. Alt kısım karbon tampon ve hava girişleri, bir modifiye şirketinin ki gibi duruyor.

Birkaç şekilde çizilen dijital Ferrari’ye farklı parça duruşları verilmiş.

Üstteki görselde yukarıya doğru meğilli olan farlar, ikincisinde, kapsülleşen kabinden uzayan geniş kaputa, yanlara doğru gidecek şekilde çizilmiş.

Motor soğutma ögesi olarak yine hava kanalları keskin tarzlara sahip.

Yeni mezun olan bir öğrenci için başarılı bir çalışma görüyoruz.

Profil açısından ele alındığında, aracın vücut hatlarını düz bir çizgide ele almış ve şimdilik lastikleri en yüksek inçte yerleştirmiş.

İçte duran bir kapı kolu tasarımı yanında, kabin kısmında basık bir duruş görmekteyiz. Camlarda aynı derecede dar tutulmuş.

Sang-Hyuk Ahn, Ferrari’den yuvarlak stopları atmış.

Klasik duruştan biraz uzaklaşan tasarımcı, arka stopları ince bir çizgide düşünmüş. Ön kısımda da bu şekildeydi. Aracın yan kısımla arkanın buluşma noktasını keskin hatlarda çizmiş.

Dik çıkışı yapılan arka kısımda, retro bir hava olduğunu söyleyebiliriz. Tampona baktığımızda bütünlüğün bozulmadığı ve difüzörde geniş egzoz ağızlarına yer verilmiş. F1 tipi fren lambası da unutulmamış.

İnce farları ve keskin dönüşlerle tasarlanan Sang-Hyuk Ahn’ın 8E8Hyperspeed konsept çizimi, gayet olabilecek yapıda. Bir gün Ferrari’den çıkış yapan görselleri bu şekilde olduğunu görürsek bunun Sang-Hyuk Ahn’den geldiğini anlayabiliriz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum