Yatırım yapmaya başla!

Ferrari CEO’su Yeni Bir SUV Modelin 2022’de Üretileceğini Söyledi!

İtalyan Ferrari, Lamborghini, Bentley ve Maserati'nin adım attığı SUV segmentine giriş yapmaya hazırlanıyor. Bakalım Ferrari'nin yeni FUV'u nasıl olacak!
Ferrari CEO’su Yeni Bir SUV Modelin 2022’de Üretileceğini Söyledi!

Sizlere, spor arba firmalarının kalıplarını son yıllarda nasıl kırdıklarını sürekli anlatırız. İşler artık daha çok ticari boyutta düşünülmeye başlandı. Şu bir kesin ki yaptıkları güzel işlerle büyük paralar kazanmak istiyorlar ancak üreticiler bu aralar ticari alandaki çırpınışlarını daha çok aksettirmeye başladılar. Konumuzu olan Ferrari SUV, çıkıyor mu çıkacak mı gibi yoğun yaşanan soru döneminden sonra üretim için 2022’ye gün verildiği söylendi.  Kırmızı at için bir de SUV düşünülmesi, yapılan açıklamalara göre Ferrari’nin kar oranlarını katlamak istemesinden kaynaklı.

Biraz FCA’ya kulak verdiğimi zaman aracın sadece SUV amaçlı olacağı ve Lambo Agressivo gibi en hızlı 4×4 olma gibi bir çabalarının olmadığını söylediler. Biz de buna karşı, Ferrari SUV’un zaten otomatikman hızlı olacağını söylüyoruz. Yetkililerin ilham kaynağı olarak gösterdikleri, 2013 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen Giugiaro Parcour olduğunu söylediler.

Konsept Ferrari SUV’un gerçekten yapısal olarak değerlendirdiğimizde, Giugiaro Parcour’un ilham kaynağı olduğunu doğruluyor.

İtalyan firmanın marka yüzünü daha geniş bir yapıda sunması bekleniyor. Aslında diğer bir fast SUV projesi olan Lamborghini URUS’un, Ferrari SUV’un hangi yönde gelişeceğine ışık tutacak.

Maranello tesisinde üretimi planlanan vahşi SUV’un, resimlerde gördüğümüz gibi iki kişilik bir yapıda düşünülüyor. Yine de konsept çizime dayalı konuşmadan 4 kapılı olacağını varsayıyoruz.

İtalyan firmanın üretim planları içerisinde bu SUV’dan yıllık 2 bin- 3 bin adet arası üretmeyi düşünüyor.

Aracın motorun ve donanımlarına göre fiyatın 300 bin Euro civarlarında olacağı söylendi.

Ferrari, Bentley’nin Bentayga‘yı, Lamborghini’in Urus’u ve Maserati‘nin Levante SUV‘u çıkartması karşılığında zaten sistem yoğun bir şekilde Ferrari’nin SUV yapımına zorladı. Car Magazin ve Bloomberg‘in, CEO Sergio Marchionne’nin yıllık %25 büyüme hedeflerinden bahsettiler ve  yeni projeyi doğruladılar. Diğer bir değişik konu da sınıfının farklı açılımla anılacak olması.

İtalyan spor araba üreticisi yeni SUV’un adının başına “FUV” yani Ferrari Utility Vehicle (Ferrari çok amaçlı araç) tabirini kullanacak. Aslında hız amaçlı araç da demek yanlış olmayacaktır. Başka bir gelişme olursa sizlere anbean sunacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum